Vznik koronaviru je nejčastěji spojován s Billem Gatesem

Billa Gatese jako dlouhodobě nejbohatšího muže planety asi není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. Jenže, tento velikán není ve světě prezentován pouze kladně. Stejně jako mnohé jiné úspěšné lidi, doprovází i jeho konspirační teorie. A v tomto případě jedna z nepříliš žádoucích. Šíří se informace, že vznik koronaviru má na svědomí právě Bill Gates.

  • Vlastním jménem William Henry Gates III.
  • Podnikatel, investor a filantrop.
  • Spoluzakladatel společnosti Microsoft.

Základní informace o Billu Gatesovi

Nežli se vrhneme na konspirace spjaté s Billem Gatesem, je třeba představit jeho samotného. Alespoň v několika řádcích Vám prozradíme, co má tento velikán za sebou a jakým způsobem se zapsal do dějin. Stručné informace naleznete v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Datum narození28. října 1955
Místo narozeníSeattle, Washington
Majetek v lednu 2020108,8 miliard dolarů
ZaměstnáníVede vlastní nadaci
Základní informace o spoluzakladateli Microsoftu.

Je pravdou, že Bill Gates po svých úspěších ve společnosti Microsoft ve velkém přešel k řízení vlastní nadace, kterou má se svou manželkou. Je to Nadace Billa a Melindy Gatesových. A možná právě financování projektů vedlo k tomu, že je obviňován za vznik koronaviru.

Bill Gates získal různá ocenění, ať už je to Národní medaile za technologii a inovace nebo rytíř komandér Řádu britského impéria.

Martin S., Karlovy Vary, IT odborník.

Vznik koronaviru a vznik konspirací

Možná si říkáte, jak může být šikovný a rozdavačný člověk spojován s konspiracemi? Navíc s těmi, které cílí na vznik koronaviru? Je to velice jednoduché. Konspirační teorie se na bohaté a známé tváře lepí jako žvýkačka na botu. Většina lidí poměrně snadno a rychle začne věřit výmyslům obvykle spojeným se známými tvářemi. Když jde o bohaté a mocné podnikatele, platí to dvojnásob. Bill Gates v tomto případě nebyl žádnou výjimkou. Může tady být na všem trochu pravdy?

Mapa, na které je vidět rozšíření koronaviru po světě.

Investice do vlastní vakcíny

Vzhledem k tomu, že Bill Gates velice často daruje peníze na zdravotnické účely a výzkumy, byl to jen krůček k vytvoření konspirace tohoto typu. Údajně se pustil do vývoje vlastních vakcín, které následně rozšířil do celého světa. Jako reakci na vytvořený koronavirus těmito vakcínami získá možnost sledovat všechny očkované lidi.

Vznik koronaviru a Bill Gates – Otázky a odpovědi

Výše vyřčená konspirace pochopitelně není tím jediným, co Vám prozradíme v souvislosti s obviněním Billa Gatese. To sice není oficiální, ale nikomu na lepším spánku nepřidají tyto informace šířící se internetem bleskovým tempem. Řadu nejdůležitějších otázek a odpovědí vyčtete z níže uvedených řádků.

Daroval Bill Gates nějaké peníze na boj s koronavirem?

Ano, a právě to je určitý paradox. Na vývoj vakcín daroval minimálně 250 milionů amerických dolarů. Nebo to byl pouze krycí manévr?

Jaká označení souvisí s konspiracemi zaměřenými na Gatese?

Vznik koronaviru je na internetu takto prezentován různě. Je to například označení posel RNA nebo také cíl vyrobit přeprogramovanou generaci.

Co by mělo být cílem Billa Gatese?

Vznik koronaviru má být cestou, jak vytvořit celosvětovou síť kontroly. A to díky očkování a látkám obsaženým ve vakcínách.

Co přispělo k šíření této dezinformace?

Je to především internet a sociální sítě, kde se konspirace rozšířila masivním tempem a spousta lidí jí uvěřilo.

Jsou nějaké alternativní konspirace související s Gatesem?

Prostřednictvím vakcín se prý snaží dostat do lidí elektronická zařízení.

Vznik koronaviru podle Gatese

Z výše uvedených řádků musí být každému patrné, že Bill Gates není nadšen z takového obvinění a šíření konspirační teorie o čipování a podobně. Navíc, když je tak velkým filantropem a za dlouhá léta věnoval na dobročinné účely spoustu peněz. Podobné konspirace se ovšem vyvracení velice těžko. I když konspirátoři pravděpodobně nemají žádné pevné důkazy v rukách, těchto obvinění se člověk zbaví jenom stěží. To je daň za slávu, bohatství a snahu pomáhat. Otázkou zůstává, jestli na všem není přece jenom trochu pravdy? Zdrojem informací se staly webové stránky TN Nova, Novinky a Deník.

Publikováno: 10. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: JanNovotny

Tagy: Bill Gates | filantrop | investor | konspirace | konspirační teorie | koronavirus | Microsoft | nadace | výzkum | vznik koronaviru