Útoky z 11. září opředené konspiračními teoriemi

Teroristické útoky z 11. září jsou bezpochyby katastrofickým scénářem Spojených států amerických. Nutno však podotknout, že i taková situace získala během několik let řadu konspiračních teorií stejně, jako třeba smrt princezny Diany. Pojďme se tedy na tyto nešťastné scénáře zaměřit očima konspirátorů.

  • K útokům došlo 11. září 2001.
  • Cílem bylo Světové obchodní centrum.
  • Mnohdy označované jako „Dvojčata“.
  • Zároveň to odnesla část Pentagonu.

Útoky z 11. září a známé konspirace

Nejprve budeme cílit na první a asi jednu z nejznámějších konspiračních teorií zabývajících se útoky z tohoto data. Ta tvrdí, že zhroucení obchodního centra zvaného World Trade Center bylo úmyslné a řízené. Údajně v tom byla zapletena sama Amerika a příběhy o teroristech a věcech kolem jsou jenom záslepkou. Právě tento čin tajných služeb měl ospravedlňovat útoky na Afghánistán a Irán.

Řízená detonace WTC neboli útoky z osudného 11.9. samozřejmě mají podle konspirace svoji dohru. A tou je Pentagon, na který byla vyslána raketa poté, kdy vše do svých rukou přebírala armáda Spojených států amerických.

Jedenácté září v číslech

Ještě, než Vám představíme další konspirační teorii, která má na svědomí útoky z 11. září, přinášíme Vám několik pravdivých informací týkajících se této tragédie. Je to pár číselných údajů prezentovaných v níže uvedené tabulce.

PředmětHodnota
Datum útoku11. září 2001
Čas útoku8:45 až 10:28
Počet mrtvých2 996 včetně teroristů
Počet zraněnýchVíce, jak 6 000 lidí
Jak to bylo s útoky osudného 11. září roku 2001?

Je pravdou, že tyto útoky byly z pohledu Spojených států amerických v podstatě vyhlášením světové války proti terorismu, což dokazuje řada ostatních válečných akcí USA.

Útoky z 11. září a další známá konspirace

Na závěr ještě zmíníme jednu konspirační teorii. O těchto útocích měla tajná služba USA údajně vědět a úmyslně nic neudělala. Naopak se stala ještě podpůrnou silou. Vše také mělo být židovským spiknutím, pojistným podvodem a podobně. Těžko říci, kde je skutečnost, ale fakta tohoto činu jsou jednoznačně neoddiskutovatelná.