Účet pro seniory dnes nabízí řada bank

Jako senioři a staří lidé můžete s přihlédnutím ke svému věku získat spoustu benefitů. Od státu jsou to například příspěvky. Ochuzováni však nebudete ani ve světě financí. Potažmo bankovního světa. Dokazuje to účet pro seniory. Ten se pojí s bonusy a povětšinou i s nulou platbou za jeho vedení. I bankovní účet se Vám hodí na stará kolena.

  • Bezpečná správa peněz.
  • Má Vám kam chodit důchod.
  • Snadno z něj platíte vše potřebné.

Bezplatný účet pro seniory

V první řadě je třeba zmínit, že takový účet pro seniory je obvykle spojen s nulovým poplatkem. Právě důchodci patří do skupiny lidí s menšími příjmy. To znamená, že neplatíte za vedení bankovního účtu a jednotlivé položky. Je pravdou, že u některých bank existují i různé podmínky a požadavky. Bezplatný účet pro seniory je dostupný jenom po jejich splnění. V tabulce níže Vám přinášíme čtyři nejčastější příklady.

PodmínkaAktivita na účtu
 1.Příchozí důchod
 2.Minimální příjem 5 000 Kč
 3.Jedna příchozí platba
 4.Realizace tří transakcí
Existuje několik podmínek souvisejících s účetem.

Některé z těchto podmínek mohou být vyžadovány proto, abyste v daném měsíci získali účet pro seniory zcela zdarma.

Jak vypadají účty pro důchodce?

V dnešní době zapomeňte na vkladní knížky a vydejte se cestou bankovních účtů pro seniory. Ty jsou velice komfortní a přináší se sebou příjemnou péči o zákazníka. V závislosti na poskytovateli účtu se Vám dostane pestré sítě bankomatů. Proto volte tu banku, která jich v okolí nabízí nejvíce.

Mnohé banky přináší i odlišné benefity a nadstandardní služby. Oblíbené jsou například úspory za energie, protože jako majiteli konkrétního účtu Vám může být připravena nabídka na levnější elektřinu nebo plyn. K dispozici dostanete platební kartu, takže platit můžete bezhotovostně. Nebudete mít u sebe příliš velkou hotovost, o níž důchodci občas přichází. Zároveň Vám budou chodit výpisy o Vašich výdajích, tudíž budete mít své finance pěkně pod kontrolou. Vlastní účet je zkrátka zajímavým řešením i pro starší.