Speciální masáže jsou přínosné i pro postarší seniory

Jsou to především starší lidé, kteří trpí nejrůznějšími problémy. A není to pouze špatný spánek. Po mnoha letech práce se u seniorů projevují především obtíže spojené s fyzickou schránkou, tedy s tělem samotným. Právě takové neduhy mohou řešit speciální masáže. Ty jsou určené jak pro mladé, tak pro starší lidi.

  • Masáže
  • Zábaly
  • Koupele

Oblíbené masáže pro starší lidi

Pokud jde o speciální masáže pro seniory, je bezpochyby z čeho vybírat. Svému tělu můžete dát ulevit hned několika odlišnými způsoby. Typickým příkladem je klasická masáž, zaměřená na bolesti v oblasti šíje, krku a zad. Dále je to reflexní masáž, k níž přinášíme informace uvedené v tabulce.

PředmětHodnota
Dávkování7x až 10x
Prohřívání před masáží50 stupňů
Frekvence1x denně, po týdnu pauza
Zklidnění nohou po masážiAlespoň 15 minut
Jak vypadají ideální reflexní masáže?

Jak asi správně tušíte, reflexní masáže jsou primárně zaměřeny na plochy nohou. Ty jsou totiž propojeny s nejrůznějšími orgány v těle, díky čemuž lze odstranit libovolné bolesti těla.

Jaké další speciální masáže jsou vhodné?

Jestliže uvažujete o tom, že se prostřednictvím masáží zbavíte svých obtíží a svým způsobem omladíte svou fyzickou schránku, máte samozřejmě na výběr. Typickým příkladem je shiatsu masáž, lymfodrenáž nebo aroma masáž. V jejím případě se můžete spolehnout na masírování v kombinaci s vonnými oleji, které tento příjemný zážitek ještě více umocňují.

Regenerujte své tělo různými způsoby

V pokročilém věku je třeba věnovat péči o tělo dvojnásobný čas, abyste se cítili co možná nejdelší dobu skvěle. Vedle masáží můžete vyzkoušet i praktické zábaly. Mezi ty populární a účinné se řadí bahenní, parafínové a voskové. Pokud jde o koupele, jasně vede bylinná, perličková a uhličitá. Terapií pro seniory je více než dost, takže proč svému tělu nedopřát něco dobrého?

Výčet výše uvedených terapií bychom samozřejmě mohli obohatit o kryoterapii, magnetoterapii a akupunkturu. Hodně záleží na tom, s jakým problémem přicházíte a jaký výsledek mají takové speciální masáže a jiné procedury přinést.