Smrt Paula McCartneyho – Konspirace s dlouhou životností

Na světě se za dlouhá léta vyrojily nejrůznější konspirační teorie týkající se slavných osobností. Známé jsou například ty souvisejí se smrtí princezny Diany. Ve Velké Británii se konspirace týkaly také jednoho slavného zpěváka, který mimochodem působil v celosvětově populárním uskupení The Beatles. Smrt Paula McCartneyho se jeden čas stala středobodem mnohých konspirátorů.

  • Paul McCartney údajně zemřel při autonehodě.
  • Hudební skupina a možná i politici a vysoce postavení lidé se to rozhodli tajit.
  • Paula McCartneyho měl nahradit dvojník.

Paul McCartney a jeho úspěšný život

Pojďme začít nejdříve skutečnou realitou, která bude asi každému moc dobře známá. Sir James Paul McCartney byl právoplatným členem skupiny The Beatles. Zastával funkci basáka a zpěváka. Ostatně se svým spoluhráčem Lennonem patřili z pohledu skladatelské dvojice k těm nejlepším v historii hudby. Něco málo o jeho životě můžete vyčíst z tabulky prezentované níže.

PředmětHodnota
Narození18. června 1942
Místo narozeníLiverpool
Další povoláníMalíř, businessman, skladatel
Aktivní rokyOd roku 1957
Něco málo o životě Paula McCartneyho.

Smrt Paula McCartneyho, respektive konspirace o této události se objevila v roce 1966. Během krátké doby se našli tisíce lidí po celém světě, kteří tomuto tvrzení uvěřili. Vyvrátit ho měl v jedné televizní show sám zpěvák. Pokud to tedy nebyl dvojník. Od té doby věhlas této konspirace začal pozvolna opadat.

Hudební zázemí slavné skupiny The Beatles.

Ze života Paula McCartneyho

Hudebník s irskými předky se v hudebním světě opravdu vyznamenal. Proslulý je především jeho melodický přístup ke hře na basu. Ještě, než se objevil v kapele The Beatles, byl členem hudebního seskupení The Qarrymen. Během dlouholeté působnosti na hudební scéně se stal jedním z nejúspěšnějších interpretů a skladatelů. Kromě jiného obdržel v roce 1965 Řád britského impéria a v roce 1997 Rytířský řád.

Mezi nejlepší hudební hity Paula McCartneyho patří určitě All My Loving, Can´t Buy Me Love, Yesterday, Drive My Car a Eleanor Lane.

Lukáš S., Praha, hudebník.

Smrt Paula McCartneyho při dopravní nehodě

Prvopočátkem konspirace je 9. listopad 1966. Ten den se měl Paul McCartney na zkoušce pohádat s ostatními členy The Beatles a v rozrušení vyběhl ven ze studia a nasedl do svého vozu. Během následné jízdy mělo dojít nehodě. Tu údajně zpěvák nepřežil. Smrt Paula McCartneyho se rozšířila až díky konspirátorům.

Smrt Paula McCartneyho v otázkách a odpovědích

Vše do jisté míry odstartoval student Tom Zarski o tři později, kdy zavolal do detroitského rádia a začal s moderátorem rozebírat teorii o úmrtí zpěváka. V ten moment započala údajná smrt Paula McCartneyho nabírat na obrátkách, protože se o sdělená fakta zajímalo čím dál více lidí. Některé důležité odpovědi můžete vyčíst v otázkách prezentovaných níže.

Jel McCartney v autě sál?

Nikoliv. Podle konspirační teorie cestou zastavil mladé dívce. Ta prý během jízdy zjistila, že jde o Paula McCartneyho, vrhla se na něj a díky tomu havarovali. Ona prý nehodu přežila.

V jakém voze se měla nehoda stát?

Měl to být pověstný Mini Cooper slavného zpěváka.

Proč se fanoušci domnívali, že došlo na smrt Paula McCartneyho?

Do jisté míry to měl prozrazovat text songu Strawbery Fields, kde je zašifrována tajná zpráva o zpěvákově smrti.

Kdo tedy celou dobu zaskakuje za Paula McCartneyho?

Podle konspirační teorie je to jeho dvojník. Ten prý podstoupil několik plastických operací, aby se mu dokonale podobal. Proto si The Beatles nechali jeden čas narůst knírky, aby to udělal i falešný McCartney a mohl zamaskovat operativní zákroky.

Kdo má být údajným dvojníkem McCartneyho?

Konspirátoři se dopátrali ke člověku jménem William Campbell.

Smrt Paula McCartneyho asi nebude skutečností

Proti konspirátorům stojí řada protichůdných názorů. Například v roce 1966 nehavaroval žádný takový Mini Cooper, natož, aby v něm zemřel člověk. Různí forenzní vědci také vyvrátili tato tvrzení na základě porovnání starého a nového vzhledu Paula McCartneyho. Nakonec to byl i sám zpěvák, který v okamžiku rozšiřování této konspirace vystoupil a vše objasnil. O to se ostatně snaží celý život, protože stále existují ti, kdo si myslí, že smrt Paula McCartney z roku 1966 je skutečností. Pokoušel se o to mimochodem i v roce 1993, kdy vzniklo album s výstižným názvem Paul is live. Zdrojem informací se staly webové stránky Epochálnísvět, G.cz a SeznamZprávy.