Sekty, s nimiž se můžete ve světě setkat

Pokud trochu více zabřednete do náboženského světa, jistě Vaší pozornosti neunikne, že jsou tu nejrůznější náboženství. Od hinduismu, přes buddhismus, až po křesťanství. Kromě jiného se zde objevily i odlišné sekty s podstatně menším zastoupením členů. S těmi nejznámějšími Vás nyní podrobněji seznámíme.

  • Sekty nejsou pouze světovou záležitostí.
  • Spousta jich funguje i v Česku.
  • Často mají svůj „osobitý“ program.

Na jaké známé sekty můžete narazit?

Nyní se Vám pokusíme stručně popsat pět odlišných typů sekt, které vyznávají zcela jiné věci a do jisté míry oslovily asi nejvíce lidí na světě. K jejich popisu zkusíme přistoupit trochu originálním způsobem, a to za pomoci otázek a odpovědí.

Co je Hare Kršna?

Členové této sekty jsou populární svým asketickým způsobem života. Obvykle žijí mimo společnost v uzavřené komunitě a musí každý den recitovat mantru. Ta nese označení názvu této sekty, takže Hare Kršna.

Kdo jsou to Mormoni?

Tato sekta vychází z křesťanství. Ne nadarmo je označována jako Církev Ježíše Krista jen s tím rozdílem, že zde velkou roli hraje také anděl Mormon. Využívají magické prádlo a hodně jim jde o duše zesnulých lidí.

Kdo jsou to Světci Jehovovi?

Členové této sekty jsou hodně známí i v České republice. Právě s jehovisty se velice často pojí odmítání krevní transfúze. Svoji víru se snaží poměrně urputně nutit všem ostatním kolem sebe.

Co říká sekta satanistů?

Tato sekta je primárně spojena s násilím a nechutnostmi. Určitou odnoží jsou i vyznavači černé magie.

Co je to Scientologie?

Sekta tohoto typu káže, že duše lidí se stěhují do jiných těl. Následně s věřícími provádí nejrůznější terapie a hledá příčiny ostatních věcí.

Novodobější náboženská hnutí

Mezi výše popisované lze jistě zařadit i hnutí New Age. To si však pohrává s posilováním vědomí a energiemi. Její vyznavači hledají vyšší světy prostřednictvím jógy a nejrůznějších rituálů, které mohou souviset se šamanismem. Podstatné je pro ně také umění dýchání a podobné činnosti.