Scientologie je určitým typem náboženského hnutí

Scientologie je poměrně novodobým náboženským hnutím, které není to samé, jako historické náboženské směry v podobě hinduismu a dalších. Tento směr vznikl na základě postupů označovaných jako Dianetika. Teprve až postupem času z tohoto původního sdružení vznikla Scientologie.

  • Založení v roce 1952.
  • Zakladatel L. R. Hubbard.
  • Původně nadace Dianetika
  • V Česku jde o neregistrovanou církev.

Jaká je filozofie scientologie?

Toto náboženské hnutí rozebírá člověka na tělo, duši i mysl. Se scientologií se pojí duchovno a různé spirituální úrovně. To dokazuje například galaktická konfederace spojená právě s osmi spirituálními úrovněmi. Velice často lze narazit také na detoxikační a rehabilitační programy, jimiž se scientologové snaží bojovat proti drogám a jiným nežádoucím věcem na světě.

Scientologie jako náboženské hnutí má poměrně dost členů. Nejvíce jich je ve Spojených státech amerických. Například v roce 2011 měla organizace kolem 40 000 příznivců. Od té doby se počtu samozřejmě navýšily.

Náboženské hnutí v otázkách a odpovědích

Je třeba zmínit také to, že scientologie v České republice nemá zastoupení a statut plnohodnotného náboženství. Jediné co, tak na našem území provozuje právě Dianetická centra. Pokud chcete o tomto náboženském hnutí vědět něco více, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí.

Co je to E-meter?

Speciální zařízení, které slouží k lokalizování bolestivých a nepříjemných okamžiků v životě příznivců tohoto hnutí.

Jak jsou označovány spirituální úrovně?

Oněch osm zmiňovaných úrovní je prezentováno jako OT Levels.

Jaká kritika doprovází scientologii?

Je to především obvinění z vymývání mozků jednotlivých členů, kteří podlehnou účinným praktikám cíleným na psychiku člověka. Může to znamenat například to, že se zbaví svého majetku ve prospěch tohoto náboženského hnutí.

Kde je scientologie uznána jako právoplatné náboženství?

Je to ve Francii, Německu, Španělsku, Belgii, Velké Británii, Lucembursku, Rakousku, Itálii a v Irsku.

Co znamená název Sea Org(anization)?

Jde o Mořskou org(anizaci), která byla v roce 1966 přesunuta na otevřené moře.