Ruský meteorit má nová odhalení – Testování zbraně vs. UFO

Datum 15. února 2013 byl pro většinu lidí mimo ruský Čeljabinsk asi běžným den. Obyvatele této oblasti na něj ovšem jen tak nezapomenou. Z nebes se snesla spousta úlomků meteoritu, který napáchal určité škody. Událost označovaná jako „ruský meteorit“ se stala celosvětově známou přilákala spoustu konspirátorů.

  • Jinak zvaný Čeljabinský meteor.
  • Setkat se lze s označením bolid.
  • Těleso před pádem na zem vybouchlo ve vzduchu.

Ruský meteorit a podrobnější informace

Jestliže jste doposud neslyšeli o čeljabinském meteoritu, potom Vám před představením nejznámějších konspiračních teorií přinášíme několik důležitých informací. To podstatné naleznete v tabulce prezentované níže. Hned poté se zaměříme na další věci týkající se ruského meteoritu.

PředmětHodnota
Čas rozpadu9:20:26 místního času
Rozměry tělesa10 až 17 m
Hmotnost7 až 10 t
Výbuch nad zemí30 až 40 m
Základní informace a fakta o ruském meteoritu.

Právě díky tomu, že ruský meteorit vybuchl nad povrchem zemským v patřičné výšce, nenapáchal větší škody. Rozlétl se na malé úlomky a tím vznikla menší pravděpodobnost škod na lidských životech a majetku.

Dopad meteoritu a další vyšetřování

Jak už prozrazuje alternativní název Čeljabinský meteor je jasné, kam dopadl. Do této ruské oblasti. Konkrétně kousek od jezera Čebarkul a města Zlatoust. Jednu z největších částí později našli v jezeře, kde se po dopadu objevila díra v ledu s průměrem osm metrů. Fragment meteoritu vážil celkem 570 kg.

Čeljabinský meteor je spojen s velkou sílou exploze nad zemí. Uvádí se, že síla při explozi mohla dosahovat hodnot 30 až 150 kilotun.

Milan S., Brno, astrolog.

Když k výbuchu došlo, silná tlaková vlna rozbila okna v oblasti několika desítek kilometrů. Právě vypadané sklo poranilo nejvíce lidí. Údajně se mělo jednat zhruba o 1 200 osob. Na zem pak dopadly dvě velké části u jezera a jedna u zmiňovaného města Zaltoust, včetně mnohých menších kousků všude kolem. To je ruský meteorit v oficiální verzi. Nyní se konečně pojďme zaměřit na konspirační teorie.

Takhle nějak to vypadalo, když na obleze vybouchl ruský meteorit.

Ruský meteorit v podání konspirátorů

Když se tak zamyslíte nad tím, jaká konspirace mohla vzniknout v souvislosti s výbuchem předmětu na obloze, není asi o čem moc zdlouhavě přemýšlet. Každého určitě napadne létající talíř, potažmo UFO nebo chcete-li mimozemské civilizace. A v tomto případě samozřejmě nejste moc daleko od pravdy.

Hledejte odpovědi v otázkách

Vzhledem k tomu, že ruský meteorit vybuchl za denního světla, existuje samozřejmě několik video záznamů. I když mnohé z nich jsou spíše v horší kvalitě. Právě při jejich podrobném zkoumání se začaly objevovat názory související s mimozemskými civilizacemi. Více se dozvíte v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Proč lidé dospěli k tomu, že s čeljabinským meteoritem souvisí UFO?

Na některých videozáznamech je patrné, že se před výbuchem na nebesích objevil neznámý objekt. Možná šlo ale o nekvalitní záběr.

Vznikly ještě nějaké další důkazy?

Před tím, než se objevil ruský meteorit bylo evidováno poměrně dost hlášení týkajících se pozorování mimozemských těles na obloze. Jejich frekvence byla častější než kdy jindy.

Ruský meteorit byl tedy úrokem UFO?

Ne tak doslova. I když některé konspirace se přiklání právě k tomuto názoru. Údajně nám ale měly mimozemské civilizace pomoci.

Jakým formu měla tato pomoc mít?

Takovou, že došlo ke zničení obřího tělesa mířícího na planetu zemi. Před jeho dopadem byly použity mimozemské prostředky pro jeho zničení a rozbití na tři velké části a menší úlomky.

Je tato konspirace nějak podložena?

Pouze rozmazanými videozáznamy, na které se zaměřila spousta konspirátorů na sociálních sítích.

Ruský meteorit a ostatní konspirace

UFO, respektive mimozemské civilizace ovšem nejsou tou jedinou konspirační teorií spojenou s čeljabinským meteorem. Svého času se vedly také diskuze o tom, že Rusko zkoušelo v nedaleké oblasti jaderné zbraně, a tento výbuch byl výsledkem jednoho z nepodařených pokusů. K němu ani k žádným dalším konspiracím tohoto typu se samozřejmě nikdo oficiálně nehlásil a byly automaticky popírány. Je tedy otázkou, zda šlo v roce 2013 o přírodní úkaz nebo za vším bylo něco více? Zdrojem informací se staly webové stránky Novinky, Blesk a Stoplusjednicka.