Reptiliáni ovládají svět – Pohled na hodně divokou konspiraci

Už mnohokrát jsme slyšeli, že svět je ovládán ilumináty a jinými mocnostmi. V dnešním článku k těmto konspiračním teoriím přilijeme do ohně ještě o něco více. Nejsou to totiž jenom světové elity, které se snaží ovládat svět. Podle konspirátorů jsou to také reptiliáni. Nelidské bytosti s odlišným vzhledem.

  • Jinak zvaní Reptoidi.
  • Bytosti ještěřího vzhledu.
  • Fiktivní národ objevovaný v řadě konspiračních teorií.

Reptiliáni obecně

Začněme o reptiliánech nejprve z obecného hlediska, ať si vůbec uděláte představu o tom, kdo jsou. Posléze přejdeme ke konspiračním teoriím, nad nimiž se musí každý zamyslet podle vlastního uvážení. Ti, kdo údajně viděli reptiliány tvrdí, že jsou vyšší nežli člověk. Jejich postava je spíše sportovního charakteru. V zahalení je jenom stěží rozeznáte od lidí. Pokud ovšem odhodí svůj hábit, jsou něčím jiným.

S tématem reptiliáni souvisí nejenom konspirátoři, ale také milovníci fantasy bytostí. Postavy jsou typické pro RPG hru Dungeons and Dragons.

Tomáš K., Praha, programátor počítačových her.

Šupinaté tělo, ještěří obličej, hadí oči a plochý nos. Díky jejich křížení s lidmi se vzhledem ještě více podobají člověku. Údajně dokáží reptiliáni užívat optických klamů a v očích lidí mají lidskou podobu. Když jejich metody zobrazení výjimečně selhaly, objevili se lidem ve skutečné formě. Právě díky tomu vznikla nejrůznější svědectví.

Největší zastánci konspirační teorie

Reptiliáni jsou ve světě konspirací poměrně čerstvým tématem. Pokud se o jejich minulosti z pohledu lidského vědění chcete dozvědět něco více, začtěte se do následující tabulky. V ní padne zmínka o důležitých jménech, ale také přibližném časovém období.

PředmětHodnota
První zmínkaJohn Rhodes
Období90. léta 20. století
Velký propagátorDavid Icke
PovoláníHlasatel BBC
Kdo ve světě nejvíce propaguje tuto konspirační teorii?

Právě John Rhodes byl prvním, kdo s teorií o reptiliánech přišel a začal ji ve velké míře propagovat. Vzhledem k tomu, že sbíral svědectví i ostatních lidí, rozhodl se založit web Reptiloids Research Center. Právě zde hromadil všechny dostupné a nové informace.

Dva reptiliáni sedí v noci v autě a používají maskování.

Reptiliáni a zastánci teorie

Zmiňovaný hlasatel sportovních zpráv BBC David Icke přišel s křížením ras, respektive reptiliánů a lidí. Právě tyto bytosti ovládají světový řád a vlastní ty nejmocnější odvětví na světě. Jsou to bankovní a obchodní sektory, média, armáda a mají značný vliv ve vládách. Často upozorňoval na spojení s aristokracií neboli představiteli modré krve.

Hledejte odpovědi v otázkách

Pojďme se ale na reptiliány zaměřit trochu pod drobnohledem. Prozradíme Vám bližší informace související s dostupnými konspiračními teoriemi. Zároveň Vám představíme spojení reptiliáni a kultura. Tohle všechno a mnohé další naleznete v otázkách a odpovědích prezentovaných níže.

Odkud pochází reptiliáni?

Existuje hned několik teorií. Jedna z nich tuto rasu spojuje s podzemními městy. Tyto bytosti vládnoucí našemu světu skrze své přívržence žijí v dutinách hluboko v Zemi. Takto žijí dlouhé miliony let.

Jaké jsou další teorie o jejich vzniku?

Konspirační teorie poukazují na to, že k nám přichází z jiné dimenze. Žijí v odlišné realitě a volně přechází do té naší. Zmínka padá také o cizích planetách v ostatních solárních systémech.

S kým jsou reptiliáni spojováni?

Někteří autoři konspirací nachází blízkou spojitost s mezopotámskými bohy Anunnaky.

Objevila se tato stvoření v kultuře?

Ano, s reptiliány se můžete setkat například v seriálu Doctor Who, v povídce Bezejmenné město od H. P. Lovecrafta nebo v populárním seriálu Star Trek. Jejich vzhled se stal i nedílnou součástí různých komiksů.

Kdo jsou to šediváci?

Podle konspiračních teorií jde o otroky reptiliánů.

Reptiliáni a struktura jejich organizace

Když se hlouběji začtete do konspiračních teorií zjistíte, že existují i nejrůznější struktury této organizace. Na samotném vrcholu jsou archonti, pod nimi pak reptiliáni a na dalším místě světové elity. Mnohé konspirace tvrdí, že ve spojení s reptiliány byly nebo jsou královna Alžběta II., George W. Bush, George Washington a jiní. Je pouze na Vás samotných, zda této trochu zběsilejší konspiraci uvěříte či nikoliv. Možná opravdu existují entity a jiné energie, než jsou nám zcela vlastní. Nebo jde pouze o výmysly patřící spíše do sci-fi filmů? Zdrojem informací se staly webové stránky Wikipedia, Skristem a EpochaPlus.