Reflexologie není to samé jako běžná masáž

Reflexologie je léčebnou metodou, která je velice často označována jako jedna z variant akupresury. Respektive jde o její americkou odnož. Zjednodušeně řečeno je to stlačování vybraných bodů na nohou. Ty ovlivňují ostatní lidské orgány. Díky tomu se můžete zbavit jiných bolestí a nepříjemných obtíží.

  • Vymyšlena ve 20. letech 20. století.
  • Přišel s ní W. H. Fitzgerald.
  • Jinak označovaná jako zónová terapie.
  • Často se pojí s výrazem Turistika naboso.

Reflexologie v otázkách a odpovědích

Reflexologie je schopna eliminovat různá onemocnění. Stačí jen dokonale znát reflexologickou mapu chodidla. Odborník na tuto léčebnou metodu začne stlačovat a masírovat konkrétní místo a Vaše bolesti a potíže mohou odeznít. Více se dozvíte v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Jaké jsou známé reflexní plochy?

Tak například hroty prstů jsou propojeny s hlavou. Dále třeba oblouky nohou souvisí s játry a ledvinami.

Jaký bod je propojen s dolní částí zda?

Dolní část zad a zároveň střeva jsou spojena s body na patě.

K čemu se používá reflexologie?

Tato léčebná metoda je velice často využívána k odstranění artritidy, stresu, roztroušené sklerózy, nespavosti, při poruchách trávení nebo při vážnějším sportovním zranění.

Jak se liší od masáže nohou?

Masáž nohou slouží k promasírování měkkých tkání a ke stimulaci svalů. Díky masáži dojde k prokrvení chodidel. Reflexologie odstraňuje bolest v jiných částech těla.

Týká se tato metoda pouze bodů na nohou?

Nikoliv. Velice často jsou s reflexologií spojovány také ruce.

Co si představit pod pojmem Turistika naboso?

Jak už jsme prozradili v úvodu, reflexologie je spjata i s výrazem Turistika naboso. Mnohdy se jí říká bosá turistika. Právě ta cílí na pozitivní vliv chůze bez bot v přírodě. Tato činnost pochopitelně vychází z jednotlivých bodů na chodidlech a jejich vlivu na ostatní lidské orgány. Při takové turistice vlastně dochází k jejich masírování a tím pádem přispíváte k lepšímu zdraví. Turistika naboso je mimo jiné spojena i s určitou svobodou a lepším psychickým stavem.