QAnon – o čem je tato konspirační teorie?

Do novodobých dějin se zapsala spousta konspiračních teorií. Není to jenom Nový světový řád, ale také pojem QAnon. Za tímto výrazem se skrývá propletenec mnohých krajně pravicových konspiračních teorií, s nimiž Vás v následujících řádcích podrobněji seznámíme.

  • Konspirační teorie vychází z Pizzagate.
  • Vznikla v srpnu 2017.
  • Měla dopady na okolnosti kolem Donalda Trumpa.
  • Svoji roli sehrála při prezidentských volbách v USA.

Co všechno hlásá konspirační teorie QAnon?

QAnon je konspirační teorií, která sdružuje řadu nejrůznějších tvrzení. My Vás prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí seznámíme s těmi nejznámějšími z nich, o nichž svého času slyšel pravděpodobně každý.

Co je to výraz Calm before the Storm?

Tento výrok řekl v roce 2017 Donald Trump a měl být šifrou pro schůzku vojenských vládců. V překladu znamená Ticho před bouří.

Jak souvisí QAnon s Kin Čong-unem?

Tento vládce je údajně pouze nastrčenou loutkou americké CIA.

Jakou další spojitost měla tato teorie s Donaldem Trumpem?

Týkala se například jeho sesazení z prezidentského trůnu. Za vším údajně stál George Soros, Barack Obama a Hillary Clintonová.

Co jiného hlásají příznivci QAnon?

Kupříkladu to, že Titanic potopil J. P. Morgan nebo že Clintonová, Obama a Soros obchodují s dětmi.

Kdo je to uživatel Q?

Právě ten uvolňuje do světa tyto konspirační teorie a získává si jimi své příznivce.

Jaká je věrohodnost této konspirační teorie?

Na QAnon si musí udělat každý obrázek sám. Jen pro doplnění ještě uvedeme, že v rámci těchto konspiračních teorií se objevily zprávy o FBI pracující na převratu, o rodině Rothschildů jako o satanistickém kultu a podobně.

V souvislosti s těmito konspiračními teoriemi byl svého času proveden malý průzkum, jehož výsledek byl celkem zajímavý. Těmto konspiračním teoriím věří až 33 % republikánů a jen 13 % jim nevěří. Opakem toho byli demokraté, kteří v 72 % ničemu z toho samozřejmě nevěřili. Na druhou stranu je zajímavé, že o této teorii neví až 14 % Američanů.