Princezna Diana a konspirační teorie o její smrti

Princezna Diana se pro Velkou Británii stala významným symbolem, jako třeba prezident John Fitzgerald Kennedy pro Spojené státy americké. Oba dva ve výsledku pojila smrt, i když v případě princezny Diany se nejednalo o atentát. Je však pravdou, že kolem jejího úmrtí vznikla řada nejrůznějších konspiračních teorií, s nimiž Vás blíže seznámíme.

  • Její rodné jméno bylo Diana Frances Spencer.
  • Narodila se v roce 1961.
  • Zemřela v roce 1997.
  • Příčinou smrti byla autonehoda.

Princezna Diana a něco o ní

Tato mladá krásná dáma si získala pozornost nejenom Angličanů, ale vůbec celého světa. Vliv na to mělo především její charisma a činnosti, kterým se věnovala. Princezna Diana se snažila pomáhat ostatním, což dokazuje například její podpora v boji proti pohlavní nemoci AIDS a řada ostatních charitativních činností. Mimo jiné sloužila také u Mezinárodního červeného kříže.

Konspirační teorie o princezně Dianě

Princezna Diana zemřela oficiálně při dopravní nehodě, kolem níž se vyrojila řada spekulací a konspirací. My Vám v následujících otázkách a odpovědích představíme ty nejznámější z nich.

Může za smrt princezny řidič?

Jednou z konspirací je to, že princezna Diana zemřela kvůli řidiči, který způsobil úmyslnou dopravní nehodu. Údajně mělo jít o člověka spolupracujícího s MI6. Ve výsledku za to měl dostat zaplaceno.

Co je pravdy na bílém voze značky Fiat?

Další teorie bere v potaz bílého fiata. Auto, které mělo princeznu sledovat už několik dní předtím. Opět mělo jít o konspiraci spojenou s tajnou službou MI6 a následným vytlačením na silnici.

Jakou roli sehrál při nehodě blesk?

Konspirátoři došli až tak daleko, že princezna Diana zemřela vinou blesku. Ten prý uhodil před auto a stala se nehoda.

Přišla smrt z královského dvora?

Poslední hodně známou teorií je to, že princezna byla zabita úmyslně na příkaz někoho z královského dvora. Právě kvůli vztahu se svým novým přítelem.

Kdo byl přítel Diany, který také zemřel ve voze?

Byl to egyptský producent Dodi Al-Fayed.