Očkovaní na následky vakcinace umírají čím dál častěji

Koronavirus je nevyčerpatelným tématem, o tom není žádných pochyb. Jedna konspirace střídá druhou a není se čemu divit. Vždyť právě s otázkou očkování souvisí řada nevyjasněných otázek a rozporuplných odpovědí. Třeba jako to, zda není koronavirus biologickou zbraní. My se v dnešní článku zaměříme na trochu jiný, avšak stále více rozšířený nešvar. Jsou to očkovaní a neblahá spojitost s čím dál častějšími úmrtími.

  • Opravdu může očkování zabíjet?
  • Jak se vyznat v prezentovaných statistikách?
  • Čemu věřit a co je konspirace?

Očkovaní řečí čísel

Pojďme se rovnou vrhnout do světa čísel, která si podrobněji rozebereme v následujících řádcích. Zaměříme se třeba na statistiky spojené s Velkou Británii v polovině roku 2021. Právě v té době se začala objevovat poměrně matoucí čísla prozrazující, že očkovaní umírají podstatně více než neočkovaní. Bližší informace naleznete v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Úmrtnost očkovaných63 %
Očkování mrtvých28 % alespoň jedna dávka
Pravděpodobnost úmrtíKaždých 7 let se zdvojnásobí
HospitalizaceSnížení o 96 % u očkovaných
Fakta související s proočkovaností lidí a případným úmrtím.

Tyto informace mohou být pro mnohé čtenáře zcela nevypovídající. Na první pohled naznačují, že očkovaní umírají i po vakcinaci, což asi není cesta tím dobrým směrem. Pokusíme se Vám je tedy trochu více rozklíčovat.

Jestliže chcete zjistit, jaká je úmrtnost po očkování, je třeba vycházet z těch správných dat. Některá mohou být na první pohled zavádějící.

Karel M., Olomouc, statistik.

Snížení úmrtnosti u očkovaných

Jak prozrazují mnozí lékaři, aplikování vakcíny proti koronaviru snižuje průběh onemocnění. Málokde se však mluví o tom, že se úmrtnost u očkovaných zvyšuje. Z odborných řad zaznívají různé argumenty. Například to, že úmrtnost se týká především lidí starších, kteří sice vakcínou snížili šanci na smrt, na druhou stranu ji zvyšuje jejich věk. Tím pádem se objevují ve statistikách mrtvých očkovaných lidí.

Z úst mnoha odborníků zároveň zaznívá, že i když bude stoprocentní proočkovanost, stejně budou lidé umírat. V mnoha směrech to bude na běžná onemocnění, ale ve statistikách týkajících se úmrtí bude sto procent očkovaných. Je ale správné přistupovat k těmto datům takto?

Tímto způsobem se provádí očkování lidí proti koronaviru.

Očkovaní umírají také v USA

Úmrtnost lidí po očkování, respektive po aplikování alespoň jedné a více vakcín se zvyšuje také ve Spojených státech amerických. Tento trend tak do značné míry nahrává konspiracím. Vznikají nejrůznější spekulace a domněnky, čemuž se samozřejmě nelze divit. Tyto statistiky nahrávají očkovacím skeptikům. Co když ale na jejich tvrzení je něco pravdy?

Nejčastější otázky a odpovědi

Pojďme si to tedy shrnout. Jeden tábor předkládá jasné důkazy o tom, že očkovaní začínají umírat rychlejším tempem. Ten druhý vše vyvrací a odkazuje se na špatnou schopnost čtení prezentovaných dat. Jestliže také tápete, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí.

Proč se očkovaní objevují častěji i mezi nakaženými?

Odborná společnost už dávno netvrdí, že očkování zabrání přenosu. Tento trend je tedy běžný a očekávaný. Je to ale správně?

Kdo patří mezi ty, kdo umírají na koronavirus třeba v USA?

Zhruba z 85 % jsou to lidé starší 65 let. Jeden by si řekl, není to příliš? Statistici to považují za normální s přihlédnutím k věku osob.

Znamená to, že očkování nefunguje příliš dobře?

Na to existují rozdílné názory. Konspirátoři jasně tvrdí, že nefunguje a s problémy končí více jak 60 % očkovaných. Odborníci opět poukazují na větší proočkovanost a špatné čtení dat.

Jak je to s poměrem očkovaných a hospitalizovaných v Izraeli?

Po létě 2021 bylo v této zemi 515 případů hospitalizací a z toho 301 bylo plně naočkováno. Je něco špatně?

Jaká byla v té době proočkovanost v zemi?

Čísla prezentovaná v předchozí otázce souvisí s proočkovaností kolem 79 % obyvatelstva.

Opravdu se mají očkovaní bát smrti?

Všichni lékaři se shodují na tom, že žádné léčebné postupy nejsou v současné době bez rizik. A to se prý týká i samotných vakcín. Ovšem na druhou stranu poukazují na to, že očkování rizika minimalizuje oproti tomu, jaká rizika hrozí při prodělání nemoci bez očkování. I přesto nejrůznější statistiky vyvolávají řadu otázek a bezpochyby přiživují mnohé konspirační teorie. Kde je tedy pravda? Zdrojem informací se staly webové stránky CNN Prima, Nedd a SCIENCEmag.

Publikováno: 13. 12. 2021

Kategorie: Nemoci

Autor: JanNovotny

Tagy: čísla | hospitalizace | konspirace | konspirační teorie | očkovaní | statistiky | úmrtnost | vakcína | vakcinace