Letiště Denver je možná centrem Iluminátů

Letiště Denver se nachází na západě Spojených států amerických. Na první pohled běžné letiště, které se však pojí s řadou konspiračních teorií. Jedna z nich mimochodem poukazuje na Ilumináty. Ještě, než Vás se všemi známými konspiracemi blíže seznámíme, zaměříte se na samotné letiště.

PředmětInformace
Oficiální názevMezinárodní letiště Denver
KódDEN
Otevření19. března 1995
Velikost33 531 akrů
Základní údaje o mezinárodním letišti v Denveru.

Pokud jde o Severní Ameriku, letiště Denver je zde tím největším. Jedna z letištních drah označovaná jako 16R/34L se pyšní délkou 4,88 kilometrů, což je přibližně 16 tisíc stop.

Letiště Denver a obecné statistiky

Na počátku všeho tak trochu zabředneme do čísel. Druhé největší letiště světa se pyšní mnohými letištními uzly, které mimochodem zahrnují i nízkonákladové letištní společnosti. A jaká fakta by Vám v tomto směru rozhodně neměla uniknout?

  • Rozloha 140 km2
  • Jedno z nejvytíženějších letišť světa
  • V roce 2021 odbavilo přes 52 milionů pasažérů
  • Pyšní se certifikací ISO 14001

Nutno podotknout, že letiště Denver bylo mnohokrát označeno, jako letiště s nejdochvilnějšími přílety. Několikrát obsadilo také příčku nejlepší letiště Severní Ameriky, a to v letech 2005 až 2010. To jsou fakta vypovídající o mnohém.

Letiště Denver a jeho tajemná podoba

Mezinárodní letiště známé pod zkratkou DIA má však některá prvenství i v jiných oblastech. Typickým příkladem jsou konspirační teorie. Těch byste v souvislosti s tímto místem našli více než dost. Od zmíněných Iluminátů, přes bránu do pekel, až po mimozemšťany.

Letiště Denver obsluhuje 25 leteckých společností a pravidelně jsou zde realizovány lety do více jak 215 zemí světa.

Jack P., pilot.

Pojďte s námi poznat konspirace, které jsou pro letiště Denver naprosto vlastní. Existují jich doslova desítky. Mnohé jsou pochopitelně výmyslem bez jakéhokoliv opodstatnění. Některé ale mají trochu reálnější základy a stojí za to se nad nimi zamyslet. O tom se nyní můžete přesvědčit sami.

Letadlo vznášející se na mezinárodním letištěm v Denveru.

Centrum Iluminátů, jako vyšité

Jedna z nejslavnějších konspirací hovoří celkem jasně. Letiště Denver je centrem Iluminátů. A to nejenom jich, ale také dalších mocenských společností ovládajících svět. Ostatně, jedno z největších letišť světa je přece dokonalým a příhodným místem.

PředmětInformace
Z čeho se vycházíZ veřejné plakety
NápisNew World Airport Commission
SymbolSvobodné zednářství
TvarSpojený čtverec a kružítko
Veřejná plaketa a informace prezentované na ní samotné.

Ano, časová schránka se symbolem svobodného zednářství se pro mnohé konspirátory stala impulsem k tomu, že se zde děje něco nekalého.

Letiště Denver odkazuje na Nový svět

Pamětní deska byla zkoumána ihned poté, co se objevila na letišti Denver.  Symboly, texty, kabala, tohle všechno je potrava pro konspirační teoretiky. I v okolí letiště byly údajně objeveny podobné značky a symboly.

  • Deska datována 19. března 1994
  • Nachází se poblíž hotelu The Westin Denver International Airport
  • Konkrétně u jižního vchodu

Tato konspirace se celkem směle přerodila v další. Například v tu, že pod letištěm Denver se nachází tajné bunkry. Pomyslným vodítkem se stalo opožděné dokončení a otevření letiště. K tomu mělo dojít o dva roky dříve. Nakonec se prováděly úpravy a rozpočet byl překročen o 3 miliardy amerických dolarů.

Mimozemšťané pod letištěm

Podzemní bunkry mají sloužit nejenom Iluminátům a vládě Nového světa. Údajné bunkry skrývají tajemství spojená s mimozemšťany. Konkrétně má jít o ještěří lidi neboli Reptiliány. Bunkr pro případ nouze tu mají ti nejbohatší lidé světa.

Pod letištěm se snad nachází plochy o velikosti 47 tisíc čtverečních stop.

William S., letištní technik.

Podle konspirátorů je důkazem změna vzhledu letiště oproti původnímu návrhu a také neúměrné navýšení rozpočtu. Není to ale jenom propracovaný zavazadlový systém, jímž se letiště Denver dlouhodobě pyšní? Skutečně by se v podzemí mezinárodní letiště mohly ukrývat nepřístupné prostory určené jen pro vyvolené? To jsou otázky do pranice.

Přistávací dráha na letišti v Denveru je opravdu hodně dlouhá.

Letiště Denver a ostatní konspirační teorie

Jak už jsme prozradili v úvodu tohoto článku, Svobodnými zednáři, Ilumináty a mimozemšťany konspirační teorie související s denverským letištěm nekončí, nýbrž začínají. Další roli zde sehrává socha modrého koně, která se stala nepřehlédnutelnou součástí letiště.

PředmětInformace
Postoj koněZvednuté nohy
BarvaKobaltově modrá
OčiČervené
TvůrceLuise Jiménez
Fakta týkající se symbolu letiště v Denveru, kterým je modrý kůň.

Tato socha je údajně prokletá a představuje pomyslného strážce temnoty. Brána do pekel, která si vysloužila označení Blucifer.

Smrt tvůrce modrého koně

Samotná výroba modrého koně byla spojena s velkou tragédií. Zemřel při ní její tvůrce Luise Jiménez, když na něj spadla část sochy. I když byla později dokončena jeho dětmi v roce 2008, od té doby se s ní pojí údajně zlé síly. Kůň měl svého času ožít a na tvůrce zaútočit.

Socha koně ale není tou jedinou, která se nachází na letišti Denver. I k těm ostatním se váží nejrůznější konspirace.

Harry P., sochař.

Zmínka by měla padnout například o známých chrličích ohně, kteří se vyjímají na stěnách prostor, kde jsou vydávána zavazadla. Sochy sledují západní a východní oblast s výdejem zavazadel. Nejsou náhodou tito chrliči Notre Denver něčím mnohem děsivějším?

Letiště Denver a jeho umělecká díla

Na letišti se mimo jiné nachází velká spousta uměleckých děl. Jde o veřejně přístupná díla, která ovšem mají symbolizovat určitou apokalypsu. Mnozí konspirátoři tato díla podrobili důkladnému zkoumání a ukazují na zobrazené symboly.

  • Více, jak 40 uměleckých děl
  • Nejznámější je nástěnná malba
  • Jejím autorem je Leo Tangum

Válečná tematika má ale oficiálně ukazovat na dobu vzniku letiště a mnohé další události. Ať už jde o znečištění, životní prostředí a podobně. Rozhodně prý nejde o symboly Zednářů, Iluminátů a ostatních. Symboly nemají mít ani nacistickou tematiku nebo ukazovat na Nový řád. Na jedné straně stojí zarytí konspirátoři, na té druhé fakta a logická vysvětlení. Vybrat si však musí každý sám.

Mladík čekající na svůj let na mezinárodním letišti v Denveru.

Poznejte letiště v Denveru do hloubky

Je pravdou, že letiště v Denveru je si moc dobře vědomo konspiračních teorií, které kolem něho dlouhodobě vznikají. A proto tato fakta využívá ke své popularitě a publicitě. Když se budete procházet v prostorách letiště, můžete postřehnout mnohé symboly odkazující na mimozemšťany, fantasy svět a ostatní. Letiště Denver ke všem konspiracím přistupuje co nejvtipněji. Pro mnohé je však zviditelňování těchto prvků důvodem k tomu myslet si, že jde o skutečnosti a nikoliv konspirace.

Letiště Denver v otázkách a odpovědích

Pojďme ale letiště Denver probrat opravdu do detailu. Vzhledem k tomu, že se s ním pojí velké množství konspiračních teorií, prahnete jistě po dalších informacích. Některé z nich budeme nyní prezentovat prostřednictvím otázek a odpovědí.

Jaké jsou nacistické konspirace spjaté s letištěm Denver?

Konspirátoři cílí především na nacistické přistávací dráhy. Dokazují to údajně mnohé symboly a výhodné situování letiště. Často je zmiňován tunel spojující DIA a NORAD.

Jak na DIA přišli fanoušci mimozemšťanů?

V jednom z filmových snímků bylo natočeno přistání mimozemšťanů související s polohou letiště Denver. Jde o film z roku 1977.

Jsou nějaké důkazy o podzemních bunkrech pod letištěm?

Údajná svědectví pochází od lidí, kteří budovali podzemní prostory, kudy putují zavazadla cestujících. Prý spatřili vstupy do bunkrů určených pro miliardáře.

Snaží se letiště DIA objasňovat konspirační teorie?

Ano, vedení letiště mnohokrát vyvrátilo a dokázalo nepravdu mnohých konspirátorů. Na druhou stranu z legrace podporují téma konspirací svými výstavami, mimozemskou tematikou a ostatními symboly v letištních prostorách.

Co znamenal nápis „Ústředí Iluminátů“ na letišti Denver?

Tímto poutačem DIA podpořila konspirační teorie. Později však poutač pro jistotu vyměnila za oficiální nápis „Mezinárodní letiště Denver“.

Pravda o denverském letišti

O letišti Denver a jeho prostorách by si měl každý udělal své vlastní mínění. Zamyslete se sami nad tím, zda některá z výše uvedených informací může být skutečností nebo jde o pouhé konspirační teorie? Informace na tvorbu tohoto článku byly čerpány z internetových portálů Wikipedia, Insider a The Denver Post.