Koronavirus jako biologická zbraň? I takové jsou spekulace

Koronavirus se v koncem roku 2019 začínal pomalu stávat nedílnou součástí našich životů. Vyrojilo se kolem něj mnoho otázek týkající se samotného onemocnění, jeho závažnosti nebo vakcín, které jsou podávány lidem. Mimo jiné nechybí ani domněnky, odkud se virus vlastně vzal. Právě v tomto segmentu se rojí nejrůznější konspirační teorie.

  • Virus pochází z Číny.
  • Obvinění padají na Spojené státy americké.
  • Nebo za vše může kanadská laboratoř?

Mnozí v tom mají celkem jasno

Na světě převažuje velké procento lidí věřících, že koronavirus je ve skutečnosti biologickou zbraní, která bohužel nedopatřením unikla z laboratoře. Například v takovém Rusku se k tomuto faktu přiklání více, jak 60 % tamní populace. Ta mimochodem přistupuje opatrně k vakcínám podle konspirátorů měnících DNA. O koronavirové situaci v Rusku na konci ledna 2021 vypovídá tabulka prezentovaná níže.

PředmětHodnota
Proti očkování jaro 202160 %
Proti očkování podzim 202145 %
Úmrtnost za 24 hodinCca 1 200 lidí
Povinné očkováníPro bylo 40 % lidí
Informace související s koronavirem v Rusku.

V Rusku mají pochopitelně tyto názory na covid-19 a věci spojené s ním, v ostatních zemích je to jinak. Většina spekulací ale vždy končí u toho samého. Je koronavir nebezpečnou biologickou zbraní, která unikla z laboratoře?

S koronavirem souvisí různé konspirace. Ta o biologické zbrani se bohužel dostala do popředí všech.

Milan S., Brno, redaktor.

Koronavirus vzešel z Číny

Ještě, než se pustíme do představení jednotlivých konspiračních teorií zaměřených na původ tohoto virového onemocnění, je třeba prozradit i oficiální fakta. Podle oficiálních stanovisek koronavirus pochází z čínského Wu-chanu. Za vším je údajně tamní tržiště. Zdrojem onemocnění jsou netopýři nebo kaloni. Tuto verzi ostatně zkoumaly i týmy z jiných států přímo ve Wu-chanu.

Pravdou ovšem zůstává, že kromě tržnice se ve Wu-chanu nachází také institut virologie. Velká pozornost se tedy začala ubírat přímo na něj. Určité spekulace vzbudilo i to, jak pomalým tempem a opatrně Čína vpustila na své území vyšetřovací týmy. Zatajila snad světu nějaké informace?

Takto nějak měl být koronavirus vyvíjen v tajných laboratořích.

Konspirace spojená s Čínou

Mnozí konspirátoři mají v tomto směru celkem jasno. Čína se údajně posledních několik let celkem pečlivě připravovala na třetí světovou válku. Ta měla být biologického charakteru. A právě uniklý virus SARS-CoV-2 je jednou z možných zbraní uniklou dříve, než bylo zdrávo. K tomu se ale oficiálně nikdo nehlásí.

Koronavirus v otázkách a odpovědích

Pojďme ale do konspiračních teorií souvisejících s prvopočátky vzniku virového onemocnění zabřednout ještě trochu více. V následujících otázkách a odpovědích se postupně zaměříme na další konspirace související nejenom s Čínou, ale také dalšími státy světa.

Padlo podezření na Spojené státy americké?

Ano, samozřejmě. Právě z Číny pochází nejvíce spekulací o tom, že zdrojem nákazy se staly americké laboratoře, odkud virus nedopatřením unikl.

Jsou i jiné domněnky spjaté s USA?

V době objevení koronaviru měly Spojené státy americké napjaté vztahy s Iránem. Na něj dokonce prý útočily touto zbraní, která se ovšem následně vymknula kontrole a začala se šířit po světě.

Vyvracely Spojené státy americké tuto domněnku?

Například prezident USA nabídl v té době Iránu pomoc se zvládáním pandemie v zemi.

Na koho dalšího padlo podezření?

Je to Vatikán, který je mimochodem opředen mnohými tajemstvími. Hlavně jeho archiv. Ví papež něco více než zbytek světa?

Mohl se koronavirus vzít odjinud?

Do hledáčku se dostala i Kanada. Podle některých konspirátorů to byly právě kanadské laboratoře, které se postaraly o vývoj tohoto viru. Číňané naopak byli těmi, kdo jim vir ukradl.

Koronavirus a pravda o něm

Je nepochybné, že koronavirus napáchal spoustu škod na lidských životech a stále tu s námi bude. Otázkou však zůstává, jestli se někdy dozvíme skutečnou pravdu jeho vzniku. Jak už to u velkých světových mocností bývá, je to málo pravděpodobné. Proto budou mít konspirátoři vždy dostatek prostoru k nejrůznějším spekulacím. Uvidíme, jestli se někomu podaří rozklíčovat důležitá data hlavně o výše popisovaných tvrzeních a přinese nějaké hmatatelné důkazy. Zdrojem informací se staly webové stránky Novinky, Aktuálně a Echo24.

Publikováno: 12. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: JanNovotny

Tagy: biologická zbraň | Čína | Kanada | konspirace | konspirační teorie | koronavir | koronavirus | laboratoř | USA | Wu-chan