Jurij Gagarin nemusel být první člověk ve vesmíru

Dobývání vesmíru má svoji historii a zároveň i přidružené konspirační teorie. Mezi ty obecné patří třeba Červí díra. Pokud se však máme zaměřit na první dobývání vesmíru, musíme nepochybně zmínit člověka, kterým byl Jurij Gagarin. Právě s ním se pojí jedna z nejzajímavějších konspiračních teorií o tom, zda to byl právě on, kdo vyletěl do vesmíru jako první.

  • Údajně nebyl první, kdo dobyl vesmír.
  • Zkoušeli to mnozí kosmonauti před ním.
  • Hlavní roli sehrává Vladimir Sergejevič Iljušin.

Jurij Gagarin a něco o něm

Ještě než se vrhneme na samotnou konspirační teorii o prvním člověku ve vesmíru, pojďme si tohoto muže jménem Jurij Gagarin představit trochu podrobněji. Tento ruský kosmonaut měl celé jméno Jurij Alexejevič Gagarin. Další mezníky jeho života jsme zanesli do tabulky uvedené níže.

Časový údajHodnota
1934Narozen v Klušinu
1968Zemřel v Novoselovu
12.4.1961Start jeho letu do vesmíru
108 minutDoba strávená ve vesmíru
Jak to bylo s letem Juruje Gagarina do vesmíru?

Dle oficiálních tvrzení Jurij Gagarin jednou obletěl celou Zemi a potom se po jedné hodině a čtyřiceti osmi minutách vrátil na zemský povrch, kde úspěšně přistál. Co ale námi zmiňovaná konspirační teorie? O té se zmíníme v další kapitole.

První člověk ve vesmíru – konspirační teorie

Jedna z těch známějších konspiračních teorií tvrdí, že Jurij Gagarin nebyl tím prvním člověkem, který byl vyslán do vesmíru. Před ním bylo vysláno několik ruských kosmonautů. Ti však neměli to štěstí a nevrátili se na Zemi živí. Gagarin tedy patřil k těm prvním přeživším.

Konspirační teorie také prozrazuje, že prvním úspěšným kosmonautem byl Vladimir Sergejevič Iljušin, který se během svého života postaral o řadu leteckých rekordů. Jeho přistání však skončilo na území čínské vlády, tím pádem došlo k utajení všech informací. Je tedy otázkou, kdo byl skutečně prvním člověkem vyslaným do vesmíru a zároveň se zdravý a živý vrátil na planetu Zemi. Nezbývá nám, než věřit v to, co se říká.