Imunita se u starších lidí musí posilovat

O tom, jak je důležitá imunita člověka se asi nemá cenu moc zdlouhavě rozepisovat. To platí dvojnásob především pro seniory, jimž samozřejmě nepomohou jenom speciální vitamíny. Je třeba naučit se patřičným návykům, aby člověk docílil toho, že i na stará kolena bude mít obranyschopný organismus a jen tak ho nic neskolí.

  • Začněte změnou životního stylu.
  • Dbejte na dostatek spánku.
  • Zdravě jezte.

Co je zárukou silnější imunity?

Možná asi správně tušíte, že nejlepším řešením je kompletní změna životního stylu. Začněte si například dopřávat kvalitní spánek, který se okamžitě promítá do psychiky člověka. Snažte se udržet si dobrou náladu za všech okolností. Nápomocna Vám může být i tabulka níže, zaměřená právě na věci spojené s imunitou.

PředmětHodnota
Posílení přírodními preparátyOd 65 let
Chůze 20 minut5x týdně
Pravidelná strava3x až 5x denně
OčkováníSnížení nemocí až o 50 %
Co všechno přispívá k lepší umunitě?

Pojďme se ale z řeči čísel vymanit k dalším praktickým faktorům pozitivně působícím na imunitu seniorů.

Sociální kontakt je důležitý

Uvědomit byste si měli také to, že imunita je svým způsobem posilování i prostřednictvím sociálního kontaktu s ostatními lidmi. Samozřejmě s těmi pozitivně naladěnými. Důležité je slunce a sluneční paprsky při procházkách venku. Z nich Vaše tělo získává například nezbytný vitamín D. Vedle přiměřeného pohybu dodržujte i dostatečný pitný režim. Je vesměs jedno, jestli se bude jednat o čistou vodu nebo kombinace čaje, polévky a ostatních tekutin.

Silná imunita vyžaduje řadu věcí

Pokud chcete, aby byla Vaše imunita silná i v důchodovém věku, musíte proto pochopitelně dělat také řadu ostatních věcí. Začít můžete třeba detoxikační kůrou zaměřenou na střeva. Právě v nich se ukrývá samotný smysl imunity a odolnosti celého těla. Pomoci si samozřejmě můžete i doplňky stravy. Vždy však klaďte důraz na přírodní preparáty. Podceňovat byste neměli ani některé enzymy. O silnou imunitu se raději zajímejte celý život. Ve stáří se Vám to vrátí.