Hliník ve vakcínách způsobuje závažné zdravotní komplikace

O vakcínách proti koronaviru koluje spousta nepěkných pověr, které mnohdy člověka dost vystraší. Další z nich prozrazuje nadpis tohoto článku. Je to hliník ve vakcínách zmiňovaný mnohými konspirátory. Tuto látku zná bezpochyby každý. Jen málokdo však tuší, jak negativní má účinek na lidské tělo.

  • Opravdu je hliník ve vakcínách?
  • Jedná se o nebezpečnou dávku?
  • Může hliník ublížit lidskému tělu?

Základní otázky na úvod

Pojďme si nejprve prozradit několik základních faktů stejně, jako jsme to provedli ve článku zaměřeném na téma krevní sraženiny jako následek očkování. Ty nejčastější otázky Vám zodpovíme hned v úvodu, a to prostřednictvím níže prezentovaných řádků. Teprve poté se vrhneme na další fakta a konspirační teorie související s tímto tématem.

Je hliník jako takový skutečně součástí vakcín proti koronaviru?

Ano, hliník ve vakcínách opravdu je. Nachází se v některých typech vakcín.

Může hliník ublížit lidskému organismu?

Bohužel může. Závisí to především na množství hliníku obsaženém v konkrétní dávce.

Mohou se ve vakcínách nacházet i jiné látky?

Hodně se hovoří také o rtuti. Někteří konspirátoři dokonce přichází s myšlenkou formaldehydu nebo antibiotik s negativními účinky.

Jaké jiné negativní konspirace jsou spjaty s vakcínami?

Kromě hliníku padá často zmínka o autismu, různých alergiích a astmatu.

Jde o skutečnost nebo mýtus?

Na to hledejte odpověď v následujících řádcích.

Hliník ve vakcínách a dalších látkách

Je zapotřebí zmínit jednu zásadní skutečnost. Ano, hliník ve vakcínách opravdu je. Na druhou stranu se nachází i v jiných oblastech. Jsou to přírodní a nepřírodní zdroje, skrze které můžete dostat hliník do svého těla. Podstatné pak bude to, jak velké množství hliníku pozřete. Od toho se budou odvíjet případné následky.

Podrobný rozbor látek pod mikroskopem.

Konspirační teorie týkající se hliníku

Postupem času a vlivem zkoumání obsahového složení přišli konspirátoři s tím, že hliník ve vakcínách opravdu je, a to ve vyšších než bezpečných dávkách. Proti nim ovšem stojí odborná veřejnost. Ta argumentu hraničními hodnotami, které nejsou pro lidský organismus nebezpečné. Jak to tedy ve skutečnosti je?

Hliník v těle člověka neublíží v omezeném množství. V případě většího obsahu látek může způsobovat zdravotní komplikace.

Adam S., Praha, lékař.

Hliník ve vakcínách a v číslech

Pojďme ale trochu vycházet z čísel. Ta totiž mohou mít jasně vypovídající podobu. Například to, kolik hliníku se nachází ve vakcínách nebo kolik je ho obsaženo v ostatních oblastech. Odpovědi v tomto směru můžete hledat v tabulce prezentované níže.

PředmětHodnota
Přijatelná denní dávka2 mg/kg
Obsah ve vakcínáchMéně jak 2 mg/kg
Hliník v dětských vakcínách4,4 mg/kg
Příjem hliníku z mateřského mléka7 mg/kg
Informace související s dávkami hliníku v lidském těle.

Hodnoty související s dětskými vakcínami a příjmem hliníku do těla z mateřského mléka není založen na denní bázi, jak by si mohl, kdo myslet, nýbrž na půlroční. V takovém případě se tedy nabízí otázka, zda konspirační teorie zaměřená na hliník ve vakcínách je skutečně pravdivá nebo jde pouze o úmyslnou hru s nedostatečnými informacemi a snahu vystrašit lidi. To pochopitelně nic nemění na tom, že ve vakcínách se nachází i ostatních látky, jimž je zapotřebí věnovat pozornost.

Hliník ve vakcínách, potažmo jeho škodlivost v těle

O hliníku v lidském organismu byste ovšem měli vědět i obecné informace. Nejenom to, zda je ho ve vakcínách bezpečné množství. Pokud totiž jakýmkoliv způsobem zahltíte své tělo hliníkem, mohou nastat nejrůznější zdravotní komplikace. Obvykle je to svalová slabost, demence, zhoršené zapamatování informací, nadměrné množství vápníku v krvi, celkové oslabení ledvin a případné poruchy mozku. Přesně z tohoto důvodu je zapotřebí hlídat hodnoty hliníku nejenom ve vakcínách, ale i kdekoliv jinde. Poškozování těla je totiž primárně zaměřeno na mozek.

Tak co, opravdu si myslíte, že ve vakcínách proti koronaviru je nebezpečné množství hliníku, které Vám může ublížit? Na jedné straně jsou konspirátoři potvrzující tuto informaci, na té druhé odborníci vyvracející takové fámy. Pravdou je, že doposud nikdo nepřišel s ověřenými důkazy, že v těch či oněch vakcínách je přehnané množství hliníku. Zdrojem informace se staly webové stránky Vakcíny, aifp a Celostnimedicina.

Publikováno: 11. 12. 2021

Kategorie: zdraví

Autor: JanNovotny

Tagy: hliník | hliník ve vakcínách | konspirace | koronavirus | látka | látky | nemoc | onemocnění | vakcíny | zdraví