George Soros je doslova magnetem pro konspirátory

George Soros je nepochybně celosvětově známou osobností. Velice úspěšný finančních, se kterým se však pojí nejenom to dobré. Kolem tohoto člověka vzniklo snad nejvíce konspiračních teorií. A právě o jeho moci je dosti často spekulováno. Vždyť George Soros je dokonce spojován s konspirací týkající se reptiliánů. Pojďme se podrobněji zaměřit na jeho život a proniknout do konspiračních teorií. Třeba je něco z toho přece jenom pravda.

PředmětInformace
Narození12. srpna 1930
Místo narozeníBudapešť
BydlištěSpojené státy americké
MajetekPřes 8,6 miliard USD
Poznejte finančníka George Sorose trochu detailněji.

George Soros byl vždy bezpochyby velkým magnátem. Zručný obchodník a bankéř, profesionální finančník, ekonom a úspěšný podnikatel. Z toho plynou i jeho další činnosti související s filantropií a spisovatelstvím.

Úspěšný finančník

Finance se s tímto velikánem pojí od nepaměti a provázely ho v podstatě od útlého dětství. Už v roce 1969 založil Soros Fund Management. S jeho jménem se mimo jiné pojí také Quantum Fund. Během velice krátké chvíle si dokázal na Wall Street vydělat dost peněz, které následně dobře investoval.

Je známo, že George Soros během pouhých deseti let zmnohonásobil své vklady. Údajně mělo jít až o 4 000 %.

Christopher P., finančník.

V průběhu svého života vsadil na spoustu finančních strategií, a ty se mu vyplatily. Spekulace, odhady, tajná know-how, to všechno vedlo k ziskům. George Soros byl často označován jako člověk, kterému se podařilo zlomit Bank of England.

George Soros a nekomerční aktivity

Tento muž během svého života podporoval také nejrůznější projekty. A to po celém světě. Typickým příkladem jsou politické aktivity, nadační fondy, organizace všeho druhu, vývoje a vzdělávání. Od Afriky, přes Evropu, až po Spojené státy americké. Možná právě jeho finanční velikost, dobrota a angažovanost daly vzniknout mnohým konspiračním teoriím. Z tohoto pohledu je Sorosovi přisuzována hromada činů.

Konspirace - Slovo, které s Georgem Sorosem velice úzce souvisí.

Konspirační teorie velkého finančníka

Někdy to bývá pravidlem, že s bohatými lidmi jsou spjaty všelijaké konspirace. U George Sorose to platí dvojnásob. Asi jeho filantropické aktivity vedly k tomu, že docházelo k odhalování a probírání stále nových a již zaběhnutých konspirací.

  • Obvinění z antisemitismu
  • Podpora islamofobie
  • Založení ANTIFY

George Soros se objevuje jako ústřední postava v domněnkách mnohých lidí spjatých vždy s něčím špatným. Údajně je to ten, kdo tahal za loutky. Dále spolufinancoval různá hnutí a snažil se ovládnout vše kolem sebe. Může to ale být vůbec pravda? Není to jen výplod konspirátorů?

George Soros a nacistické aktivity

Jedna z konspiračních teorií se zaměřuje především na nacismus. Údajně v mládí rád oblékal tuto uniformu a byl v ní dokonce i vyfocen. Antisemitismus byl ostatně s jeho osobou spojován dost často. Přitom George Soros pocházel z židovské rodiny, což si vlastně zcela protiřečí.

Soros byl naopak rodiči za mlada schováván před nacisty, aby neskončil v některém z koncentračních táborů.

James P., historik.

Jeho otcem byl esperantista Tivadar Soros. Budapešťský právník, který mladého George chránil před nacistickým režimem. Bylo by tedy s podivem, že bude podporovat něco, před čím značnou část svého života utíkal. Konspirační teorie ovšem neznají konce.

Další konspirace na Sorose

Výše uvedené představuje jen pomyslný odrazovým můstek. Jde o malou část toho, co se s Georgem Sorosem pojí v rámci konspiračních teorií a domněnek. Jmenovat lze i několik ostatních příkladů, nad nimiž zůstává rozum stát a zároveň vyvolávají řadu otázek.

RokInformace
2016Zvrácení referenda o vstup do EU
2018Tajné spiknutí kvůli Brexitu
2018Financování migrantů
2019Ovládání ministerstva zahraničí USA
Stručný přehled konspiračních teorií týkajících se Sorose.

George Sorose během jeho života doslova prošpikovalo množství konspiračních teorií. K těm hlavním patří především ovládání určitého seskupení lidí, které chce ovládat svět. Jeho celosvětové aktivity a podpory projektů takové domněnky jen přiživovaly.

Nebo je to spíše pravda, která doprovází spoustu konspirací o G. Sorosovi?

George Soros zničí USA

Lovci konspirací se předháněli v tom, kdo zajistí věrohodnější důkazy spojené s nekalými praktikami George Sorose. Údajně měla vzniknout nahrávka, na níž Soros přislibuje, že v průběhu let totálně zničí Spojené státy americké. Jak už to ale u některých konspirací bývá zvykem, nikomu se nahrávku nepodařilo předložit.

O Georgi Sorosovi se také tvrdilo, že skrze ministerstvo má pod palcem i vybrané aktivity Federálního úřadu pro vyšetřování známého jako FIA.

Patricia P., historička.

Podpora středoamerické karavany migrantů

Podpora migrace byla ostatně dost častou výtkou proti Georgi Sorosovi. Konkrétně ta týkající se středoamerických karavan migrantů, kteří se tajně dostávali do Spojených států amerických. Skutečně něco takového financoval nebo šlo o pouhou lež?

PředmětInformace
V jakém to bylo roce2018
ObviněníAntisemitismus a proimigrační nálada
Podporovatel dezinformaceAmerický prezident
Detailní informace týkající se jedné z konspirací.

Je pravdou, že mnohé spekulace kolem George Sorose nejsou ničím podloženy, takže se automaticky stávají nenaplněnými konspiracemi. Nutno podotknout, že tento finančník si musel zvyknout na ledacos.

George Soros jako zakladatel ANTIFY

Sorosovi se mimochodem nevyhnuly ani spekulace o jeho návaznosti na anarchistické hnutí ANTIFA. Podle známých konspirátorů měl být tajnou vůdčí osobností tohoto hnutí a zároveň ho financoval. Podezření obvykle plynulo z jeho nadace Open Society Foundation, která podporovala někdy ne příliš vhodné aktivity. V ten moment se vhozená rukavice objevila v ringu. Konspirátoři měli skutečné žně.

Z novodobějších konspiračních teorií souvisejících s Georgem Sorosem lze zmínit také dění kolem pandemie koronaviru v určitých zemích světa. Ani v tomto případě nebyl finančník ušetřen mnohým nařčením. Obviňovali ho z ovlivnění mysli mladých lidí a podobně. Zkrátka, kde se objevila Sorosova nadace, okamžitě vzniklo podezření, že má v něčem prsty a snaží se ovlivňovat dění. Je to ale skutečně pravda nebo jen další konspirační teorie?

Peníze hrály v životě George Sorose velice zásadní roli.

Konspirační teorie v detailech

Na George Sorose pronikaly informace i z jeho nejbližšího okolí, konkrétně z jeho rodné a milované země Maďarska. Těmito lidmi byl označován, jako mezinárodní vůdce kabaly. Do této mocenské skupiny měli následně patřit další významní lidé z celého světa. Takový pomyslný svět svobodných zednářů a iluminátů.

George Soros v otázkách a odpovědích

Pojďme se o některých konspiračních teoriích spjatých se Sorosem rozepsat podrobněji. Chcete-li znát detaily o nejznámějších konspiracích, začtěte se do následujících otázek a odpovědí, které Vám možná otevřou oči a rozšíří obzory.

Jak byly prezentovány Sorosovi aktivity během války v Náhorním Karabachu v roce 2020?

George Soros byl v té době označen za vůdce koloniálního, a hlavně destruktivního hnutí. Řekl to o něm Alijev po realizaci jeho aktivit.

Co o Sorosovi prohlásil známý konspirátor diGenova?

Ten skrze Fox News tvrdil, že ministerstvo spravedlnosti a některé části FBI jsou ovládány právě Sorosem. Později dokonce nařkl Fox News jako sluhu Sorose.

Jaký další státník měl se Sorosem problém?

Byl to kupříkladu turecký prezident Erdogan. Ten jeho komentáře vůči Turecku odsoudil a řekl, že rozděluje národy.

Kdy vznikla konspirace spojená s jeho nacistickou působností?

Bylo to v roce 1998. Spousta známých tváří světové politiky a z ostatních oblastí prezentovali Sorose jako antisemitu. Údajně měl v mládí udávat jiné Židy, kterým následně sebral majetek.

Za jakými aktivitami měl George Soros ještě stát?

Přisuzována mu byla například podpora Pochodu žen v roce 2017. Konspirace vznikly také v roce 2018 kolem jeho osoby jako vládce globální politiky a ekonomiky.

George Soros – Kde je pravda?

George Soros je bezpochyby jednou z nejznámějších a nejpopulárnější osobností, s níž se pojí tak velké množství konspiračních teorií. I když k mnohým z nich nebyly dodány žádné důkazy, u jiných tomu bylo naopak. Proto se nabízí otázka, co všechno je vlastně pravda a kde stojí hranice konspirace? Informace potřebné pro vytvoření tohoto se přejímají z internetových portálů Wikipedia, ČtiDoma, a Forum24.