Fluoridace jako ovládnutí lidí skrze kontaminovanou vodu

Spousta lidí určitě správně tuší, že fluor je látkou přispívající k posílení zubů a k obnově skloviny. Přesně proto je v patřičné dávce přidáván do zubních past. Existují však i státy, které fluor přidávají také do pitné vody, jako prevenci. A právě v této souvislosti vznikají nové konspirační teorie týkající se fluoridace.

  • Fluor omezuje bakterie v zubním povlaku.
  • Prvek zvyšující úroveň ústní hygieny.
  • Působí na chrup dětí i dospělých.

Fluoridace jako spiknutí proti lidstvu

Konspirační teorie související s fluoridací vznikly především v době, kdy se tato látka začala přidávat do pitné vody, jako určitá prevence podporující ústní hygienu. Ostatně, takové doporučení dokonce vzešlo i od Světové zdravotnické organizace známé pod zkratkou WHO. Příznivci těchto teorií poukazují na negativní přínos pro člověka. Zcela úmyslně prý dochází k oslabení imunity, otupění mozku a tím pádem ke snížení samostatnosti.

Fluoridace pitné vody je v současnosti využívána hlavně ve Spojených státech amerických a v Austrálii. V ostatních zemích světa se od tohoto úkonu upustilo.

Daniel S., Praha, zubní lékař.

Základní milníky spojené s fluoridací

Je nepochybné, že zavedení fluoridace ve své době představovalo jedno z největších zdravotnických opatření vůbec. S tímto pojmem samozřejmě souvisí několik důležitých bodů, s nimiž Vás v rámci historie seznámíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Od kdy se uvažuje o opatřeníOd počátku 20. století
Rozšíření do celého světaOd roku 1945
Přerušení v ČRPo roce 1988
Neškodné množstvíDo 1 mg fluoru na 1 litr vody
Informace související s fluoridací vody.

V souvislosti s fluorem ve vodě a vůbec obecným působením na zdraví člověka vznikla velká spousta vědeckých studií. I přesto začaly vznikat nové a nové konspirační teorie upozorňující na poškozování lidského zdraví fluorem. A to především ve Spojených státech amerických a tam, kde k fluoridaci vody stále dochází.

Vody natočené z vodovodu, ve kterých je i fluor.

Fluoridace – Největší konspirátoři

Každá konspirační teorie má přemíru propagátorů a lidí, kteří se snaží poukázat na divné věci, zfalšované vědecké zprávy a odhalit pravdu. Ať už jde o Zelenou transverzálu nebo jiná témata. Pokud se jedná o přidávání fluoru do vody, velkým odpůrcem je samozvaný odborník Alex Jones. Ten poukazuje na to, že tento krok je ze strany Spojených států cíleným znehodnocováním lidského zdraví.

Fluoridace v otázkách a odpovědích

Pojďme se ale nyní vrhnout na to, jaké konspirační teorie vznikly v souvislosti s fluoridací pitné vody. Prosazování myšlenek tohoto typu je více než dost, o čemž se mimochodem můžete přesvědčit prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Souvisí konspirace s farmaceutickými společnostmi?

Ano, také v rámci nich vznikly nejrůznější dohady. Například to, že tyto firmy se úmyslně snaží snižovat zdraví obyvatelstva. Díky tomu pak mohou prodávat více léků pro léčbu.

Jaké konspirace se týkají vlády konkrétní země?

V této souvislosti vznikají konspirační teorie zaměřené na snižování samostatnosti obyvatel a minimalizaci jejich rozhodovacích schopností. Vláda chce mít z obyvatel stádo poslušných ovcí.

Jaké jsou další konspirace?

Fluoridace pitné vody je prý úmyslnou cestou ke snížení IQ lidí, které lze následně snadněji ovládat.

Co fluor a mimozemšťané?

Ani na mimozemšťany není v souvislosti s konspiračními teoriemi opomíjeno. V případě konspirací pochopitelně nechybí ani úmysl CIA nebo nacistů.

Jak jinam má ještě fluor škodit lidem?

Zapomínat bychom neměli ani na snížení celkové populace lidstva tím, že zvýšené dávky fluoru v pitné vodě budou snižovat porodnost obyvatelstva. To vše s odkazem na překroucené vědecké výzkumy související s těmito látkami.

Boj proti ovlivňování kvality vody

Fluoridace vody, potažmo samotné konspirační teorie mají pochopitelně vliv na jednání lidí. Příznivci nejrůznějších konspirací bojují s fluorem odlišným způsobem. Takovou vodu v první řadě nepijí. Jiní si zase pořizují filtry a čističky vody, které kapalinu zbavují všech nežádoucích látek. Je však otázkou, zda je reálné zdravotní riziko tak vysoké, když vzniklo mnoho vědeckých studií s pozitivním výsledkem. Nebo nám velké mocnosti něco tají? Zdrojem informací se staly webové stránky StoPlusJednicka a iDnes.

Publikováno: 15. 09. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: JanNovotny

Tagy: fluor | fluoridace | IQ | konspirace | konspirační teorie | posílení zubů | spiknutí | ústní hygiena | voda | zuby