Ebola je uměle vytvořeným virem pro regulaci populace

Ebola je virové onemocnění. Údajně patří k těm nejhorším nákazám. Dokazuje to především vysoká úmrtnost při nakažení. Postihnout může nejenom člověka, ale také některé primáty. Tento vir je velice často spojován s konspiračními teoriemi. Jedna z nich se pojí například s hnutím Nový světový řád. My Vám ovšem přinášíme svědectví jedné ze sester v Ghaně, které má trochu jiný charakter.

  • Ebola je označována jako krvácivá horečka.
  • Patří do skupiny hemoragických horeček.
  • Poprvé se objevila v roce 1976.
  • Největší úmrtnost byla na přelomu let 2013 a 2014.
  • Známo je pět kmenů Eboly.

Nejznámější konspirační teorie

Ještě než Vám představíme trochu odlišný pohled na nemoc zvanou Ebola, nastíníme Vám asi tu nejznámější konspirační teorii. Jde o nemoc, která má údajně prvopočátky svého vzniku v laboratořích a následně byla vypuštěna mezi skupiny obyvatel, kde bylo třeba provést regulaci populace. A to se týká afrického kontinentu. Za Ebolou prý stojí USA, instituce CDC a farmaceutické firmy.

Ebola se nejprve začne projevovat horečkou. Posléze se k tomu přidává nechutenství, bolesti hlavy, zarudnutí spojivek a ostatní obtíže.

Karel K., Brno, lékař.

Ebola v číslech

Krvácivá horečka Ebola má za sebou poměrně neblahé statistiky. Pokaždé, když se někde objevila, smrtnost se pohybovala ve vysokých procentech. To ostatně dokazují data prezentovaná v tabulce níže, kde zmiňujeme jenom několik málo vybraných případů.

ObdobíZeměSmrtnost
1976Demokratická republika Kongo88 %
1995Demokratická republika Kongo81 %
2000 až 2001Uganda53 %
2005Republika Kongo83 %
Jaké zkázy napáchala Ebola v různých letech?

Pravdou zůstává, že nejpostiženějším africkým státem je bezpochyby Demokratická republika Kongo, kde Ebola řádila asi nejvíce. Kromě výše jmenovaných v tabulce se však nevyhnula ani dalším zemím, jakými jsou Gabon, Sierra Leone, Mali, Nigérie a Senegal.

Je očkování proti Ebole skutečně bezpečné?

Prohlášení zdravotní sestry z Ghany

Nyní se ale pojďme věnovat svědectví sestry, která přišla s velice zajímavými osobními zkušenostmi a zamíchala vodami konspiračních teorií. Ebola se údajně vůbec sama nešíří, ale napomáhají tomu zdravotníci z Červeného kříže. A to prostřednictvím injekcí s údajným lékem či očkováním proti této nemoci.

Ebola v otázkách a odpovědích

Důvodů pro úmyslné nasazení Eboly v Africe je hned několik. Například to, že Spojené státy americké potřebovaly do vybraných zemí dostat své vojáky. V tomto případě jako pomocnou a ochranou sílu při humanitárních akcích spojených s Červeným křížem. Odpovědi na některé další otázky naleznete níže.

Proč chtěly USA například do Sierra Leone?

Jde o jednoho z největších dodavatelů diamantů na světě, kde kvůli otřesným pracovním podmínkám probíhají nejrůznější stávky. A tomu mohou američtí vojáci udělat přítrž.

Existují ještě podobné důvody?

Ano, například v Nigérii jde o krádež tamní ropy. Díky tomu se do Afriky přesunuli tisíce vojáků. Spoustu nově objevených ložisek chtějí pochopitelně ovládnout Spojené státy americké.

Jak je Ebola dle vyjádření zmiňované sestry šířena?

Je to prostřednictvím očkování. Právě vojáci si hlídají to, aby se k očkování dostavilo co možná nejvíce lidí. Dle jejích slov se Ebola objevila ve čtyřech nejpostiženějších zemích skrze dovoz přes Červený kříž.

Místní obyvatelé o těchto informacích vědí?

Ano, velká spousta tamních lidí se nechce očkovat dobrovolně tímto smrtícím virem. Bohužel vojáci mnohé z nich donutí.

Jak to, že se Ebola nešíří vzduchem z člověka na člověka, když je to vir?

Právě tento dotaz nahrává konspiračním teoriím o zmiňovaném očkování.

Šíří se Ebola skutečně očkováním?

Na tuto otázku se bude odpověď hledat opravdu složitě, protože jestliže za Ebolou stojí Spojené státy americké ve spolupráci s výše zmíněnými institucemi, krytí tohoto počínání bude více než dobré. Vycházet lze proto jen ze svědectví těchto nenápadných lidí, kteří jsou součástí velkého celku. Všímat si pak lze těch nejmenších detailů, kam mimochodem patří i neregulované lety USA do vybraných zemí afrického kontinentu. Je tohle skutečnost nebo jen pouhý výmysl a snaha o vznik další konspirace? Zdrojem informací byly webové stránky Czech Free Press.