Black Knight je údajně satelit na oběžné dráze

Konspiračních teorií spojených s vesmírem je více než dost. To dokazuje například kosmický let Apollo 11 a řada ostatních událostí. My se v tomto článku zaměříme na další záhadu pocházející z vesmíru, kterou je Black Knight. Toto označení se objevilo již před desítkami let a dle konspirátorů se za ním skrývá jediné.

  • Umělý satelit.
  • Je na oběžné dráze Země.
  • Orientační hmotnost je 10 až 15 tun.
  • České označený je Černý rytíř.

Prvopočátky Black Knight

Možná se ptáte, kdy vznikly první informace o Black Knight? Byl to asi už Nikola Tesla. Ten v roce 1899 zachytil neznámé signály z vesmíru, které byly později přisuzovány právě této družici. O tomto umělém satelitu se však zmínila i řada ostatních lidí, badatelů a vědců. Určitý časový harmonogram Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

JménoČasové období
Duncan Lunan70. léta 20. století
Donald Keyhoe1954
Gordon Cooper1963
Mise STS-881998
Kdo se kdy zmiňoval o umělé družici ve vesmíru?

První zmínky o Black Knight přicházely především v souvislosti s příjmem a dešifrováním signálů z vesmíru. Díky tomu byla odhalena družice obíhající zemi i v době, kdy žádná ze zemí světa ještě takovými technologiemi nedisponovala.

Kdy byl spatřen umělý satelit?

První reálnější zmínky související se satelitem Black Knight přišly v roce 1963 v rámci letu Mercury-Atlas 9, kdy údajně tento satelit vyzařoval zelené světlo. Fotografické materiály s tímto satelitem vznikly při misi označované jako STS-88. Byl to raketoplán Endeavour, který zachytil na snímku těleso označované jako Černý rytíř.

Kromě těchto významnějších důkazů se pochopitelně ozvala velká spousta lidí. Ti spatřili umělý satelit na zemi, který je určitě Black Knight. Například v roce 2015 se tento satelit údajně zastavil a po nějakém čase odletěl pryč. Tato tvrzení byla spojována s místem Jacksonville. A podobných tvrzení bude bezpochyby ještě více. Je tedy otázkou, zda tento umělý satelit kroužící po polární oběžné dráze Země je skutečností nebo jen přízrakem, který nedá vědcům spát.