Bilderberg ovládá svět? Tajné konference tomu napovídají

V souvislosti s ovládnutím světa prostřednictvím velkých mocností je zmiňována řada konspiračních teorií. Dokazuje to například Nový světový řád. Kromě něho se v poslední době hodně mluví o výrazu Bilderberg. Pod ním si můžete představit uzavřenou skupinu významných lidí z celého světa na akci, kde probíhají obecné přednášky spojené s různými situacemi na planetě Zemi. Vzhledem k tomu, že jde o hodně tajné setkání, budí samozřejmě spoustu otázek.

  • Jedná se o výroční uzavřenou konferenci.
  • Bilderberg je často označován jako klub nebo skupina.
  • Členové jsou každoročně důkladně vybíráni.

Bilderberg a jeho vznik

Nejprve se pojďme na tento klub zaměřit trochu z obecného pohledu. Prozradíme Vám například to, kdy vlastně vznikl a kdy proběhlo první setkání. Dozvíte se i množství členů tvořících tuto skupinu. Chybět pochopitelně nebudou ani ostatní důležité informace. Začíst se můžete do níže prezentované tabulky.

PředmětHodnota
Vznik29. května 1954
Počet hostů120 až 150 lidí
Kdo rozhoduje o hostechŘídící výbor
Vznik názvu skupinyPodle hotelu v Nizozemsku
Co všechno byste měli vědět o této tajné konforenci?

Oficiální účel setkání je samozřejmě spojen s diskuzemi týkajícími se hlavních světových témat. Jenže, právě přísná bezpečnostní opatření vyvolávají spoustu otázek a není se čemu divit, že klub je spojen s konspirační teorií související s ovládnutím světa.

V rámci zasedání Evropského parlamentu už nejednou došlo ke zpochybnění nominací na tuto tajnou sešlost.

Iva K., Praha, politička.

Podrobnější informace o setkání mocné skupiny

Na tuto výroční uzavřenou konferenci dorazí pozvaní hosté vybraní řídícím výborem. Někteří členové se stále opakují, jiní se naopak mění. Obvykle jde o lidi ze Západní a Střední Evropy, včetně Severní Ameriky. Z celkového počtu návštěvníků tvoří významní politici zhruba třetinu pozvaných. Zbývající dvě třetiny tvoří lidé z ostatních oborů, jakými jsou vzdělávání, průmysl, komunikace, finančnictví a podobně.

Jeden by si řekl, od každého trochu. K čemu ale Bilderberg potřebuje tak pestrý výběr odborníků napříč všemi segmenty? Opravdu jde o běžné přednášky za zavřenými dveřmi nebo se tu děje něco mnohem závažnějšího?

Účastníci konference si zapisují důležité poznatky.

Bilderberg a konspirační teorie

S tímto klubem tajných souvisí v podstatě jediná hlavní konspirační teorie. Skupina za zavřenými dveřmi údajně plánuje ovládnutí světa, diskutujte o řízení jednotlivých segmentů a postupně se snaží redukovat populaci na této planetě. Je otázkou, co všechno je na tom pravdy, na druhou stranu existuje spousta podezřelých indicií.

Tajné ovládnutí světa v otázkách a odpovědích

Je jisté, že vedení tohoto klubu je značným způsobem utajováno. Přesto se na povrch dostala některá významná jména. Mezi stálice patří například bankéř Rockefeller nebo Henry Kissinger. To už je samo o sobě divné, protože minimálně s rodem Rockefellerů souvisí velká spousta konspirací. Řadu dalších informací vyčtete z níže prezentovaných otázek a odpovědí.

Co měl naplánovat klub Bilderberg?

Bylo to údajně sjednocení Evropy, což se promítlo ve vzniku Evropské unie.

Souvisí s EU ještě nějaká konspirace?

Ano, klub se prý podílel na vytvoření jednotné měny euro. Tato konspirace ovšem byla vyvracována různými důkazy. Je to ale pravda nebo lež?

Jaká slavná jména unikla na povrch s touto tajnou konferencí?

Je to například David Rockefeller, Józef Retinger, princ Bernhard z Lippe-Biesterfeldu, Martin Taylor nebo Andrew Knight.

Účastní se konferencí také královské rody?

Ano, součástí konference Bilderberg jsou pravidelně i královské rody z Norska, Španělska a Nizozemska.

Byl účastníkem konference také nějaký Čech?

Od roku 1989 do roku 2008 to byli celkem tři Češi. Vedle Vladimíra Dlouhého to byl Karel Kovanda, Michal Žantovský, Jiří Pehe a Karel Schwarzenberg.

Bilderberg a plány na světovou vládu

I když mohou některé konspirační teorie působit nevěrohodným dojmem, na určitých tvrzeních může být trocha pravdy. Dokazuje to dlouhodobý člen skupiny Bilderberg, který v jednom z prohlášení řekl, že plány na vznik globální světové vlády opravdu jsou. Nabízí se tedy otázka, zda zůstane pouze u toho nebo bude cílem ovládnutí lidstva, popřípadě jeho redukce? Zdrojem informací se staly webové stránky Wikipedia a Stoplusjednicka.

Publikováno: 06. 12. 2021

Kategorie: Politika

Autor: JanNovotny

Tagy: Bildenberg | klub | konference | konspirace | konspirační teorie | ovládnutí světa | redukce | Rockefeller | skupina | vláda