Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho

Jméno John Fitzgerald Kennedy je známo asi každému. Šlo o bývalého prezidenta Spojených států amerických, na kterého byl v roce 1963 spáchán atentát. I když byl dopaden údajný vrah, tato událost vyvolala řadu podezření a otázek, díky čemuž se na světě objevila spousta konspiračních teorií, s nimiž Vás nyní podrobněji seznámíme.

  • Atentát byl proveden 22.11.1963.
  • Vše se odehrálo v Dallasu ve státě Texas.
  • Střelcem byl Lee Harvey Oswald.
  • Případ nebyl doposud objasněn.

Nejčastější konspirační teorie

Je pravdou, že tento atentát celkem výrazně zamával s politikou Spojených států amerických. Po atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho se novým prezidentem automaticky stal viceprezident Lyndon Baines Johnson. O samotných konspiračních teoriích Vám více poví následující otázky a odpovědi.

Co vypovídá Mexická stopa?

Jde o jednu z hodně reálných konspiračních teorií. Vrah Oswald před provedením atentátu údajně navštívil Mexiko, odkud měl přijít pokyn na likvidaci prezidenta.

Může za smrt Oswalda americká mafie?

Vyrojila se i další konspirační teorie o smrti vraha Johna Fitzgeralda Kennedyho. Údajně si jeho smrt objednala mafie. Je mezi tím a smrtí prezidenta nějaká spojitosti?

Jaká teorie vznikla s viceprezidentem Lyndonem?

Ten si údajně měl objednat vraždu Kennedyho, aby mohl být ihned po jeho smrti jmenován prezidentem. A to ještě na palubě letadla AirForce One.

Nebyl přítomen druhý střelec?

Další konspirační teorie upozorňuje na to, že součástí atentátu mohl být druhý střelec.

Mohlo atentát provést Rusko?

Ano, i taková teorie vznikla ve spojení s KGB.

Atentát mohla naplánovat CIA

Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho je pochopitelně spojován i s dalšími konspiračními teoriemi. Tentokrát to nejsou Ilumináti, ale samotná CIA. Kennedy údajně přišel na to, že chtěla zlikvidovat Castra a proto si chtěl zrušit. CIA však nelenila a zbavila se prezidenta tímto způsobem. Je ale pravdou, že tato a mnohé jiné konspirační teorie nebyly nikdy prokázány. I když se musí nechat, že po odhalení některých utajovaných důkazů spojených s atentátem vznikly další a další teorie o tom, jak to všechno vlastně mohlo bylo.