Aromaterapie se používá k léčení těla i duše

Pokud Vám nic neříká akupunktura nebo ájurvéda, pak Vám bude jistě dobře známá aromaterapie. Ta je v současné době využívána nejenom pro posílení ducha, mysli, ale vůbec celého těla, potažmo fyzické schránky. Jestliže úplně nevíte, co si pod tímto pojmem představit, začtěte se do níže uvedených řádků.

  • Jde o alternativní typ medicíny.
  • Aromaterapie využívá esenciální oleje.
  • Ty vzbuzují v těle biologické reakce.
  • Důraz je kladen na přírodní vonné oleje.

Aromaterapie v praxi

Aromaterapie je poměrně široký pojem, za kterým se skrývá řada nejrůznějších činností vedoucích k lepšímu fyzickému a psychickému stavu. Mohou to být libovolné masti, inhalační techniky, koupele, ale také masáže, u nichž sehrávají zásadní roli právě vonné esenciální oleje. V níže uvedené tabulce můžete vidět, jak probíhají některé aromaterapie.

ProcesInformace
AromalampaSlouží k provonění prostoru
MasážVmasírování do těla
KoupelOptimální délka do 20 minut
InhalaceMaximálně 5 minut
Tuto aromatickou terapii lze využít různými způsoby.

Aromaterapie mimochodem není žádným výmyslem spojeným s příjemnými vůněmi. Z pohledu historie má velice dlouhou tradici. Už staří Egypťané využívali aromaterapie a měli vyzkoušeno, jak působí na jejich tělo a mysl.

Tento způsob alternativní léčby je využitelný například při nachlazení. Odbourat s ním můžete bolesti kloubů a celého těla. Dokonce se používá k eliminaci stresu. Tato terapie na druhou stranu není spojena jenom s obtížemi. Využívat ji můžete i jako prevenci pro každodenní bezstarostné žití.

Jaké vonné oleje můžete zvolit?

Pojďme se na závěr zmínit o několika praktických příkladech souvisejících s aromaterapií. Například, když potřebujete rychle zahojit rámy, přijde Vám vhod fenykl a myrta. Pokud se do Vás dala chřipka nebo jiný typ nachlazení, využijte mátu, cedrové dřevo a tymián. Takový bergamot je ideální v okamžiku, kdy se potýkáte se žaludečními obtížemi. A kdybyste si chtěli zlepšit náladu, potom sáhněte po jasmínu, šalvěji a vanilce. V některých případech je tato terapie individuální záležitostí, to znamená, že určitým vůním dáte větší přednost, jiné naopak zavrhnete.