Akupunktura je spojena s nabodáváním jehel

Když se vysloví pojem čínská medicína, každý si jistě představí spoustu léčebných metod. Jednou z těch hodně populárních je akupunktura, která si našla velké zastoupení po celém světě, včetně České republiky. Jestliže se o ní chcete dozvědět více, začtěte se do níže uvedených řádků.

  • Vychází z filozofie Jin & Jang.
  • Jde o alternativní medicínu.
  • Spojena je s aplikováním jehel.
  • A to v určitém časovém intervalu.

Jak funguje akupunktura?

Akupunktura je o aplikování tenkých jehel do lidského těla, respektive do těch správných bodů, které mají pozitivní vliv na ostatní orgány. Jehly jsou do těla vpichovány jen v omezeném čase. Z této charakteristiky tedy jasně vyplývá, že akupunktura si žádá patřičné znalosti a letité zkušenosti z tohoto oboru. Vše funguje na principu pěti prvků.

PrvekObsah
DřevoJátra a žlučník
OheňSrdce, tenké střevo, obal srdce a tři ohřívače
KovPlíce a tlusté střevo
ZeměŽaludek a slezina
VodaMočový měchýř a ledviny
Víte, jaké prvky souvisí s akupunkturou?

V rámci této tradiční čínské metody jsou brány v potaz také akupunkturní dráhy a proudící životní energie zvaná čchi. Akupunktura je schopna vyléčit řadu nejrůznějších nemocí a odstranit dlouhotrvající bolesti a jiné obtíže.

Kde to všechno začalo?

Jestliže Vás zajímá, kde se tato léčebná metoda vzala, mnohé vypoví samotné zařazení do čínské tradiční medicíny. Pochází tedy z čínských oblastí a dochovány jsou důkazy staré více jak sedm tisíc let. Je pravdou, že v 7. století přišel asi ten největší rozmach a akupunktura byla brána v podstatě jako léčitelský obor.

Jakou roli hraje Jin & Jang?

Tato filozofie vychází z taoismu, v rámci něhož jsou zmiňovány dva základní prvky. Tím ženským prvkem je Jin a mužským prvkem je naopak Jang. Akupunktura dokáže dokonale pracovat z těmto soupeřícími prvky a vyrovnávat tak životní energii. Výsledkem jsou léčebné metody s pozitivním výsledkem. Mnozí jedinci proto volí akupunkturu jako prevenci, ale také jako řešení horších zdravotních komplikací.