Akupresura je hodně podobná akupunktuře

Léčebná metoda zvaná akupunktura je spojena s vpichování jehel do určitých částí lidského těla, což při patřičné znalosti této metody má léčebné účinky. Věděli jste ale o tom, že existuje také hodně podobná varianta zvaná akupresura? Přesně té se budeme více věnovat a povíme Vám o ní to nejdůležitější.

  • Může jít o preventivní metodu.
  • Zároveň je to léčebná metoda.
  • Posiluje lidský organismus.
  • Aplikována je bez použití jehel.

Akupresura vs. akupunktura

Akupresura je ve své podstatě hodně podobná akupunktuře. Také je u ní vyvíjet tlak na určité body těla, díky čemuž dochází k odstranění zdravotních komplikací a k nápravě problémů. Nejsou zde však používány jehly. To znamená, že body jsou stlačovány prsty, rukou, loktem či jinou vhodnou částí těla. Akupresura si v rámci stlačení žádá i odpovídající tlak na konkrétní bod, který se následně projevuje v požadovaných účincích.

Jak se provádí tato léčebná metoda?

Abyste si o akupresuře udělali ještě lepší představu, je zapotřebí zmínit několik důležitých věcí spojených se samotným aplikováním. Využívány mohou být i jiné nástroje pro stlačení bodu. Je to třeba kulička, tyčinka a podobně. Zároveň je dobré vědět, že ke stlačení musí dojít obvykle kolmo. Doba takového tlaku by neměla překročit jednu minutu. Stlačování se provádí s narůstajícím tlakem a při pouštění bodu je to naopak.

Akupresura, to je přemíra nejrůznějších bodů na těle, které mají v rámci léčení vybraných nemocí velký význam. Jsou to body s celkovým účinkem, ale také body se speciálním účinkem. Ty využívají skuteční mistři tohoto oboru. Jen pro představu Vám v níže uvedené tabulce představíme nějaké body.

BodPůsobnost
Bod č. 4Tlusté střevo
Bod č. 6Osrdečník
Bod č. 7Plíce
Bod č. 60Močový měchýř
Některé z hlavních bodů týkajících se akupresury.

Věděli jste například to, že na těle se nachází desítky takových bodů? Třeba chodidla jich mají kolem dvou stovek. A každý z těchto bodů je schopen přispívat k vyléčení toho či onoho problému. Akupresura je zkrátka mocná a účinná.