5G sítě a spojitost s koronavirem vyvolávají otázky

V jednom z našich předešlých článků jsme se zaměřili na mobilní sítě 5G a nejznámější konspirační teorie spojené s negativním vlivem na lidské zdraví. Věděli jste ale o tom, že mnohé domněnky mají návaznost také na výskyt onemocnění koronavirem? Jsou to údajně 5G sítě, které v lidech vyvolávají tuto nemoc. A nutno podotknout, že pochází z všemožných zdrojů.

  • Vše odstartoval praktický lékař Kris Van Kerckhoven.
  • Vyšel článek v belgických novinách Het Laatste Nieuws.
  • Na něj navázal akademik Thomas Cowan.

Nevinné prohlášení se zvrtlo v konspiraci

Byl 22. leden 2020, když v belgických novinách vyšel článek praktického lékaře poukazujícího na to, že 5G sítě mohou mít spojitost s koronavirem. Tehdy šlo pouze o dedukci, která se týkala velkého rozšíření nových 5G vysílačů kolem Wu-chanu. Nikdo však nemohl tušit, že tento konspirační pokus se celkem dobře uchytí a začne se šířit všude po světě.

Ve značné míře se ho chytil americký akademik Thomas Cowan. Ten o dva měsíce později na jedné z přednášek vyřkl celkem zajímavé názory. Jeho povídání se opíralo o různé vědecké podklady, i když mnohé z nich byly pochopitelně vyvráceny. Cenzura uvalená na jeho tvrzení jen podpořila další konspirace nabalující se na vše kolem.

5G sítě na rozdíl od svých předchůdců nabízí především vyšší přenosovou rychlost. Ta se pohybuje v rozmezí 1 až 10 GB/s.

Pavel S., Plzeň, technik.

5G sítě nejsou jediné, které způsobují problémy

Je pravdou, že příznivci konspiračních teorií měli po výrocích Thomase Cowana doslova žně. Dokazuje to třeba jeho tvrzení o tom, že každé uvedení nových sítí po světě bylo vždy spojeno s určitou epidemií. Nebyl to pouze koronavirus. O tom se ostatně můžete více dočíst v tabulce prezentované níže.

RokSíťPandemie
20033GSARS
20094GPrasečí chřipka
20195GCovid-19
Mobilní sítě, s nimiž nějakým způsobem souvisí onemocnění.

Když člověk začne trochu hledat, určitě dá tomuto americkému akademikovi za pravdu. V těchto letech se po světě rozrostlo šíření oněch nemocí. Existuje ale opravdu nějaká souvislost mezi koronavirem a zřízením 5G sítě?

Virus covid-19, jehož vznik údajně zapříčiňují 5G sítě.

Deset minut řečnění a spousta konspirací

Desetiminutová přednáška tohoto akademika na summitu o lidských právech v americké Arizoně vzbudila velkou pozornost. Navíc smazání těchto videí ze sociálních sítí a internetu přesvědčilo mnohé o tom, že Cowan měl asi pravdu. S jeho tvrzeními Vás podrobněji seznámíme v následujících řádcích.

5G sítě a koronavirus v otázkách a odpovědích

Pojďme se tedy věnovat tomu, na co Thomas Cowan poukazuje ve své teorii zaměřené na 5G sítě a koronavirus. Vedle uvedené tabulky s možným výskytem dalších nemocí v souvislosti se zaváděním vysílačů po světě je toho ještě více. Vše podstatné objevíte v otázkách a odpovědích níže.

Jak se vyjadřoval o viru?

Ten údajně nelze chytit. Tvrdil, že viry jsou exkrety toxické buňky. V mnoha směrech se odkazoval na práci Rudolfa Steinera, i když chybně.

Je koronavirus exozom?

Taková tvrzení také padla, ale byla vyloučena. Pod elektronovým mikroskopem vzniká podobnost, ale není to to samé.

Jaké další nemoci prý souvisí s radiovými vlnami?

Cowan poukazoval na první radiové vlny, vypuštění satelitů a podobně. K tomu pochopitelně přirovnal rozšíření španělské chřipky, hongkongské chřipky a jiných nemocí.

Jsou tato tvrzení vyvracena vědci?

Samozřejmě. Všichni odborníci tvrdí, že 5G sítě už z principu fungování nemají souvislosti s výskytem koronaviru.

Jaká byla argumentace odborníků?

Například to, že radiové vlny nemohou ovlivňovat imunitní systém člověka, maximálně mohou poškodit fyziologii organismu.

5G sítě v České republice

Stejně, jako mnohé další konspirační teorie, také tato pronikla do českých luhů a hájů. A není se čemu divit, vždyť i u nás jsou 5G sítě žhavým tématem. Jak ale ubezpečují všichni operátoři působící v České republice, tyto sítě jsou bezpečné a byly důkladně testovány. Z hlediska zdravotnických rizik splňují patřičné normy. Je tedy nepochybné, že spojitost 5G sítí s koronavirem je skutečně jednou velkou konspirační teorií, kterou jako dezinformaci vyvrací i česká ministerstva. Přesto si tato konspirace bude žít svým vlastním životem a možná někteří další jedinci přinesou nevyvratitelné důkazy. Zdrojem informací se staly webové stránky Reflex, Aktuálně a Seznam Zprávy.

Publikováno: 14. 12. 2021

Kategorie: technologie

Autor: JanNovotny

Tagy: 3G | 4G | 5G | 5G sítě | covid-19 | konspirace | konspirační teorie | koronavirus | prasečí chřipka | zdraví