Tetanus a vakcíny pro zbrzdění růstu populace

Tetanus je závažným a nebezpečným onemocněním, proti kterému se lidská populace očkuje už pěknou řádku let. A právě zmiňované očkování v souvislosti s touto nemocí je zdrojem nejrůznějších konspiračních teorií. Pojďte se s námi vrhnout na rozplétání a odhalování konspirací. Začněme nejdříve tím, co to tetanus vlastně je.

PředmětInformace
BakterieClostridium tetani
ProjevZtráta svalových pohybů
Důsledek bez léčbyÚmrtí
Lékařská pomocSérum a antibiotika
Základní fakta související s tetanem.

Tetanus je nebezpečný především v tom, že toxiny zablokují svalové stahy a člověk pak může zemřít třeba na zástavu srdce nebo poškození dýchacího ústrojí.

Tetanus a jeho formy

Bakterie se do lidského těla dostane obvykle ranou. Pokud nedisponujete očkováním, může se nemoc projevit v různých formách. Očkování proti tetanu je tak neúčinnější a nejlepší metodou, jak takovému onemocnění zabránit.

  • Místní tetanus
  • Hlavový tetanus
  • Generalizovaný tetanus
  • Mateřský tetanus

Lehčí projevy lze řešit třeba diazepamem, popřípadě doočkováním. U těžších projevů je to již složitější. Pacienti obvykle skončí na jednotce intenzivní péče, kde je doslova sváděn boj o jejich život. Možná si nyní kladete otázku, proč by někdo rozporoval důležitost očkování proti tetanu, když mohou být výsledky natolik fatální?

Rezavé hřebíky nejsou jedinou příčinou

Mnozí jistě z obecné roviny vědí, že velké nebezpečí představují rezavé hřebíky a podobné kovové materiály. Právě na nich se mohou vyskytovat bakterie způsobující toto onemocnění. Je však důležité zmínit, že infekci lze chytit i z mnoha dalších předmětů a v bezpočtu lokalit.

Ano, šlápnutí na rezavý hřebík může být spouštěčem této nemoci, protože v ráně vznikne ideální prostředí pro množení této bakterie.

Boris F., lékař.

Dost bylo ale obecných informací, pojďme se na tetanus zaměřit z pohledu konspiračních teorií. Vakcína proti tomuto onemocnění údajně obsahuje nejen potřebný lék, ale i mnohé jiné látky. O tom se více rozepíšeme v následujících řádcích.

Zkoumání bakterií, které způsobují závažné onemocnění zvané tetanus.

Tetanus obsahuje lék proti plodnosti

Název tohoto podtitulku je jasně vypovídající. Nejznámější konspirační teorie související s tetanem se týká právě léku proti plodnosti. Vakcína byla údajně vyvinuta proto, aby došlo k nenápadnému snížení populace na světě. Vzhledem k tomu, že se očkuje automaticky ve většině zemí světa, může taková informace v mnohých lidem vzbuzovat podezření.

PředmětInformace
Kdo propaguje konspiraciPrezident Human Life International
Sídlo organizaceMaryland
Zkratka organizaceHLI
Pojem tetanový toxoidV roce 1994
Fakta odhalující zmínky o léku proti plodnosti ve vakcínách.

S tetanem a lékem proti plodnosti se pojí velká spousta informací. I když vzešlo na povrch mnoho zpráv poukazujících na tyto praktiky, stále je označujeme jako konspirační teorie.

Podezřelé očkování v Mexiku

Právě prezident organizace HLI upozorňoval na nezvykle časté a opakované očkování proti tetanu v Mexiku. Očkování se týkalo hlavně žen v reprodukčním věku. Přitom je známo, že vakcína proti tetanu má poměrně dlouhou životnost, a to nejméně deset let.

  • Organizace dokonce testovala lahvičky proti tetanu
  • Zde vznikl pojem tetanový toxoid
  • Výsledky byly oznámeny mnohým organizacím

Human Life International začala upozorňovat na očkování proti plodnosti. Nutno však podotknout, že v zákulisí vývoje takových vakcín jsou mnohé světové organizace. Kromě Světové zdravotnické organizace jsou to kupříkladu Rozvojový program OSN, Rockefellerova nadace, Světová banka a mnohé další. Taková fakta vedla k vytvoření a přiživení ostatních konspiračních teorií.

Tetanus a nulová informovanost

Z aktivit výše uvedené organizace vzešlo upozornění na podobná očkování. Ženy o obsahu takové vakcíny zkrátka musí vědět vše a nejenom tu část týkající se tetanu. V podobném duchu byly tvořeny i jiné konspirace.

HLI výsledky svých zkoumání údajně přednesla mnohým světovým organizacím asi v šedesáti zemích světa.

Jack P., laborant.

Objevy a nepokoje Human Life International ovšem nebyly jediné, které cílily na tetanus, potažmo na samotnou vakcínu a její obsah. Podobných zpráv se na konci minulého stolení objevovalo více a více.

Takto vypadá očkování proti tetanu v praxi.

Tetanus a Dr. Talwar

Tvrzení o tom, že očkování proti tetanu je spojeno i s určitou antikoncepcí pochopitelně vzniklo dříve, než na něj upozornil ředitel a vedoucí organizace HLI. Například v roce 1994 se vývojem podobných vakcín zabýval Dr. Talwar, který se snažil spojit obě látky dohromady.

PředmětInformace
Výsledek pokusuHormonální blokátor
Testování1992 a 1993
Dobrovolníci148 lidí
Úspěšnost vakcíny80 %
Další z pokusů, jak spojit očkování proti tetanu s lékem proti plodnosti.

Tohle je sám o době důkaz toho, že se někdo pokoušel spojit vakcínu proti onemocnění zvanému tetanus s hormonální antikoncepcí a podobnými látkami. Výsledky ale nebyly natolik uspokojivé, jak se na počátku všeho plánovalo.

Obnovení pokusů v roce 2006

Téma antikoncepčních vakcín je tu několik dlouhých let. Vždy se objeví někdo s novým tvrzením. Na něj reagují vědci a ostatní odborníci vyvracející takové názory. A takhle to jde stále dokola. Tetanus a konspirační teorie jsou nikdy nekončícím příběhem. To ostatně dokazuje i rok 2006.

  • Došlo k obnově antikoncepčních vakcín
  • Vše bylo zacíleno na ženy
  • Vakcína neprošla oficiálně nikdy na trh

Některé zprávy mluví o tom, že vakcína měla usměrnit možnost početí dítěte, jiné že ochraňovala ženy při porodu, kdy může tetanus napáchat hrozivé škody na zdraví. Objevovaly se také zprávy o tom, že vakcíny podobného typu jsou schopny sterilizovat ženy navždy.

Tetanus a pozitivní výsledky

Tetanus ovšem není spojen jenom s negativními konspiracemi. Vývoj nových vakcín podporovaný světovými organizacemi má pochopitelně své kladné výsledky. Od té doby, co je očkování celosvětově aplikováno došlo ke snížení úmrtnosti novorozenců.

Například v letech 2010 až 2015 došlo ke snížení úmrtnosti novorozenců až o 40 %. Právě díky očkování proti tetanu.

Charlie R., lékař.

V tomto oboru mezi sebou spoluprací mnohé organizace, mezi nimiž je také UNICEF a Kiwanis International. Když se pak podíváte na spojení univerzit, rozvojových programů OSN a další institucí, není se čemu divit ohledně vzniku nejrůznějších konspiračních teorií.

Zákeřná bakterie pod drobnohledem mikroskopu.

Tetanus a doplňující informace

S přídělem zajímavých informací v rámci tohoto článku ještě nekončíme. Pustíme se do dalšího objasňování sáhodlouhého spojení pravd a dezinformací týkajících se očkování. Zpochybňování vakcín, vyvracení lží, a tak stále dokola. Koloběh, který téma tetanus doprovází opravdu hodně dlouho.

Otázky a odpovědi

Nyní se můžete začíst do nejčastěji kladených otázek platících pro očkování proti tetanu v souvislosti s hormonálním blokátorem. Možná právě v nich najdete odpovědi, které hledáte.

Kdo podporoval konspirační teorie o spiknutí v rámci očkování proti tetanu?

Byla to například organizace Children´s Health Defense. Ta dokonce natočila video a šířila ho po sociálních sítích.

Jací lidé se angažovali v tomto videu?

Ti, kteří podobná tvrzení hlásali a prezentovali v roce 2014 v Keni. Byl mezi nimi i popírač vakcín Dr. Stephen Karanja.

K čemu tato organizace nabádala lidi?

Aby se neočkovali proti tetanu a ostatním nemocem. Právě kvůli tomu, že jsou vakcíny obohaceny o další nežádoucí látky a jde o celosvětové spiknutí.

Od jakého roku se objevují „důkazy“ týkající se nežádoucího obsahu vakcíny proti tetanu?

Toto téma bylo v největší míře otevřeno v roce 1990. Od té doby proti sobě stojí šiřitelé konspirací a ti, kdo vše vyvrací. Ať už jde o světové vědce, instituce či organizace.

V čem má spočívat účinek hormonálního blokátoru?

Za normálních okolností je u žen důležitý hormon hCG v souvislosti s těhotenstvím. Očkování má údajně produkovat látky proti tomuto hormonu.

Tetanus není radno podceňovat

Ve spleti nejrůznějších konspiračních teorií týkajících se onemocnění zvaného tetanus zdůrazníme jedno. Tato nemoc představuje pro člověka opravdu nebezpečí a obavu. A není ji radno za žádných okolnostní podceňovat. Očkování proti tetanu má jistě svůj význam. Druhou věcí jsou pak konspirační teorie navázané na tuto tematiku. O jejich pravdivosti si však musí každý člověk udělat závěr sám. Skutečně by mohlo jít o celosvětové spiknutí zaměřené proti plodnosti nebo je to jen spousta fám pocházejících z úst konspirátorů? Informace jsou čerpány z internetových portálů Wikipedia, PubMed a FackCheck.

Publikováno: 20. 02. 2023

Kategorie: zdraví

Autor: JanNovotny

Tagy: bakterie | Clostridium tetani | konspirace | konspirační teorie | nemoc | onemocnění | svaly | tetanovka | tetanus | úmrtí