Tsunami v roce 2004 mohla mít na svědomí tsunami bomba
Světem v minulých letech otřásly nejrůznější tragédie, které si vyžádaly spoustu lidských životů. Typickým příkladem je havárie letadla s bývalým prezidentem Lechem Kaczyńskym. V mnohem horším měřítku udeřila v roce 2004 tsunami. Zemětřesení zvedlo obří vlnu a zabíjelo na pobřežích. I kolem této události se postupem času vyrojila řada spekulací a konspiračních teorií.
- Podmořské zemětřesení.
- Nejhůře dopadla Indonésie.
- Dále také Srí Lanka, Indie a Thajsko.
- Vše údajně způsobily indické tektonické desky.
Tsunami a nejhorší přírodní katastrofa
Oficiální verze této tragédie zní celkem jednoznačně. Třetí největší zemětřesení na světě v oblasti západního pobřeží ostrova Sumatra způsobilo mořskou vlnu, která následně dorazila na pobřeží. Díky její síle a velikosti si vzala spoustu lidských životů v celém širém okolí. Tato událost z roku 2004 se stala nejsmrtonosnější přírodní tragédií vůbec.
Síla tehdejšího zemětřesení byla 9,1 – 9,3 Mw. Zemětřesení trvalo skoro deset minut a svou silou rozvibrovalo Zemi o jeden centimetr.
Adam S., Praha, vědec.
Tsunami 2004 v číslech
Ještě, než představíme konspirační teorie spjaté s touto tragédií, zmíníme několik důležitých údajů. Půjde o čísla týkající se podmořského zemětřesení v Indickém oceánu v roce 2004. Bližší údaje naleznete v tabulce prezentované níže.
Předmět | Hodnota |
Výška vlny | Až 30 metrů |
Počet usmrcených lidí | Až 230 000 lidí |
Datum katastrofy | 26. prosince 2004 |
Humanitární pomoc | 14 miliard USD |
Nejvíce obětí bylo v Indonésii. Pak následovala Srí Lanka, Indie, Thajsko, Somálsko, Myanmar, Maledivy, Malajsie, Tanzanie, Seychely, Bangladéš, Jihoafrická republika, Jemen, Keňa a Madagaskar. Až 230 000 obětí je spíše odhadem, protože spoustu lidí je po této katastrofě pohřešováno v podstatě dodnes.
Vznik konspiračních teorií
Když v roce 2004 přišlo silné tsunami a vyžádalo si tolik životů, začaly se objevovat nejrůznější otázky. Jednou z nich bylo například to, že tak silné zemětřesení přece muselo jít rozpoznat podstatně dříve. Vždyť už v té době byly ostrovní státy vybaveny moderní technickou, která silné otřesy dokázala zaznamenat. To byl ten moment, kdy se poprvé objevila konspirační teorie v podobě tsunami bomby.
Konspirace týkající se tsunami v otázkách a odpovědích
Je pravdou, že moderní seismografické přístroje toto zemětřesení odhalily včas, což dokazuje například Charles McCreery. Ten o této katastrofě dopředu věděl. Jestliže Vás zajímají další informace a pochybnosti související s tsunami, začtěte se do následujících otázek a odpovědí.
Byl to ředitel organizace National Oceanic Atmospheric Administrations známé pod zkratkou NOAA. Ten se po zjištění zemětřesení snažil kontaktovat okolní státy, s nikým se však nedokázal spojit.
Ano, například americké námořnictvo, které se pohybovalo v postižených oblastech a na příchod vlny se v patřičné míře připravilo. Dokonce byla prý varována i vzdálená Austrálie, což vyvolává spoustu dalších otázek.
Ta je přisuzována tsunami bombě. Bomba byla testována právě v této oblasti s tím, že může mít katastrofické důsledky v podobě smrti mnoha lidí.
Údajně na podobných pokusech pracoval během druhé světové války například Nový Zéland. Ten se snažil vytvořit bombu, která by vyvolala velkou přílivovou vlnu. Prosakují informace, že podobnými věcmi se zabývala také Velká Británie nebo Spojené státy americké.
Například to, že už několik dní před příchodem tsunami docházelo kolem pobřeží Tasmánie s výraznému úhynu delfínů a ostatních větších ryb. Mohlo to být právě na základě pokusů s bombami.
Tsunami – Ostatní konspirační teorie
Jak už to bývá zvykem, u jedné konspirační teorie to neskončilo, i když tsunami bomba je tou nejznámější a nejdiskutovanější. Jmenovat lze i další v podobě mimozemšťanů útočících na planetu Zemi a podobně. Tato katastrofa se stala doslova velkým oříškem pro nejrůznější vyznavače záhad. Zdrojem informací se styly webové stránky Wikipedia a enigmaPLUS.
Publikováno: 18. 09. 2021
Kategorie: Technologie