Společnost Goldman Sachs ovládá světovou politiku

S financemi jako takovými se pojí spousta celosvětově známých kauz. Mimo jiné jsou to i nejrůznější domněnky a konspirační teorie. V jednom z našich článků jsme Vám například prozradili něco více o potopení Titaniku jako o největším pojistném podvodu v historii. Tentokrát se zaměříme na nejznámější bankovní instituci. Je to společnost Goldman Sachs, na které konspirátoři nenechali niť suchou.

  • Veřejná nadnárodní korporace.
  • Globální investičně bankovní společnost.
  • Celým názvem The Goldman Sachs Group, Inc.

Společnost Goldman Sachs a její historie

Především ti nezasvěcení z oboru možná ani netuší, jak vůbec tato bankovní instituce vznikla. Přitom společnost Goldman Sachs má poměrně dlouhou historii a relativně široké portfolio nabízených služeb. Jestliže se v tomto směru chcete dozvědět více, začtěte se do níže prezentované tabulky.

PředmětHodnota
Založení1869
ZakladatelMarcus Goldman Samuel Sachs
SídloManhattan
Oblast činnostiFinanční služby
Informace týkající se prvopočátků bankovní společnosti.

Marcus Goldman byl německým imigrantem, který dokázal vybudovat velké a silné impérium. I tuto společnost pochopitelně doprovázely nejrůznější potíže. Postupem času se z ní ovšem stal velikán, na nějž se vážou nejrůznější konspirace.

Bankovní společnost má sídlo na prestižní adrese na jižním Manhattanu. Nachází se v podstatě ve všech uznávaných finančních centrech.

Radek P., Praha, finančník.

Pestré portfolio služeb

Je jasné, že jakékoliv konspirační teorie, s nimiž Vás v nadcházejících řádcích seznámíme pochází z finančního trhu. A není se čemu divit. Napovídá tomu i samotná struktura společnosti. Základem všeho je investiční bankovnictví označované jako Investment banking. V rámci něho jsou poskytovány finanční záruky a poradenství.

Společnost Goldman Sachs dále cílí na obchodování a investice známé pod názvem Trading and Principal Investments. Nakonec je to i správa aktiv a služeb spojených s cennými papíry. S bankou jako takovou jsou ovšem spjaty nejrůznější kontroverze, včetně řady konspiračních teorií.

Peníze, které jsou pro banku Goldman Sachs hlavním hnacím motorem.

Společnost Goldman Sachs ovládá svět

Vše se točí kolem jedné věci. Objevuje se stále více příznivců tvrzení o tom, že banka má vliv na celosvětovou politiku a do značné míry řídí nejrůznější trhy. Tato domněnka je čím dál častěji obalována nejrůznějšími důkazy a otázkami. Právě ty vyvolávají ony zmiňované pochybnosti.

Důležité otázky a odpovědi

Společnost Goldman Sachs je v tomto ohledu napadána čím dál častěji. A není se čemu divit. Existuje totiž velice úzké spojení mezi vrcholovými pozicemi banky a politickým světem. Obvykle platí, že do těchto postů odchází mocní politici nebo naopak manažeři banky pracovně přejdou do těsné blízkosti vrcholových politiků. Více se dozvíte v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Je možné zmínit nějaké příklady?

Ano, například dlouholetý partner banky Steven Mnuchin se stal ministrem financí americké vlády.

Objevují se bankéři i v blízkosti prezidentů?

Samozřejmě. A to napříč republikány i demokraty. Blízko měli například k Billu Clintonovi nebo Ronaldu Reaganovi.

Pracuje pro společnost Goldman Sachs nějaký český politik?

V tomto případě lze zmínit Vladimíra Dlouhé.

Od kdy existuje toto propojení mezi politiky a bankou?

Konspirátoři zaměřující na hledání faktů a souvislostí se dopracovali do třicátých let minulého století. Provázanost je tedy značná.

Měla banka, co dočinění s bývalým prezidentem Donaldem Trumpem?

Ano, i když ji původně kritizoval, jeho vláda posléze dostala označení Government Sachs.

Společnost Goldman Sachs vysvětluje vše po svém

A jak se k těmto konspiračním teoriím staví sama finanční společnost? Poměrně jednoduše. Ta tvrdí, že zaměstnává pouze maximálně schopné, spolehlivé a odborně zaměřené lidi. A že někteří pochází z politického sektoru? To prý není nic divného. Pravdou ovšem zůstává, že v poslední době si banka pošpinila svoji pověst v souvislosti s tunelováním národního rozvojového fondu 1Malaysia Development Berhard. Jde o malé zaškobrtnutí nebo na všem bude přece jenom trocha pravdy? Zdrojem informací se staly webové stránky Wikipedia, Týden a INFO.cz.