Pyramidy možná nejsou hrobky, ale důmyslné elektrárny
Název tohoto článku může v mnohých z Vás vyvolávat nejrůznější otázky. Nebojte se, pyramidy nezajišťují mobilní síť 5G či něco podobného. Na druhou stranu Vám ale tyto unikátní stavby představíme ve spojení s technologiemi, které jsou vlastní spíše moderní době, nikoliv historii.
- Stavby jehlanovitého tvaru.
- Základem je čtyřúhelník, popřípadě trojúhelník.
- Díky tomu mají tři nebo čtyři strany.
- Nejznámější jsou ty egyptské.
Největší pyramida v Egyptě
Ještě, než se pustíme do zmínky o konspirační teorii, představíme Vám největší pyramidu v Egyptě. Jde o Chufuovu pyramidu jinak označovanou, jako Cheopsova pyramida. Díky svým rozměrům, které prozrazujeme v tabulce níže jde o největší kamennou stavbu na světě.
Předmět | Hodnota |
Rozměry základny | 230,38 x 230,38 m |
Výška | 138,8 m |
Sklon | 51°50´ |
Počet bloků na stavbu | 2,3 milionů kusů |
Tento symbol staroegyptské civilizace primárně sloužil pro uložení ostatků tehdejších vládců. Dnes jde pochopitelně o jeden z vyhledávaných turistických cílů.
Mezi nejslavnější pyramidy patří Menkaureova pyramida v Gíze, Chufuova pyramida, ale i Rachefova pyramida.
Dalibor P., Praha, historik.
Pyramidy a jejich konspirační teorie
S pyramidami je spojeno velké množství konspirací. Ať už se týkají nemyslitelných a nereálných prací otroků při jejich výstavbě nebo mimozemských civilizací. My Vám dnes však přineseme trochu jiný pohled na pyramidy, jímž se zabývala Carmen Boulterová. Profesorka archeologie z Kanady, která vycházela z různých důkazních materiálů a přišla s velice nevídanou teorií.
Ta tvrdí, že egyptské pyramidy fungovaly do jisté míry jako transformátory a elektrárny. Právě jejich důmyslné provedení bylo producentem bezdrátové energie. O těchto technologiích tehdejší stavitelé věděli asi pramálo informací, tudíž je poukazováno na vyspělejší civilizace. Pojďme se tedy této konspirační teorii věnovat podrobněji.
Egyptské pyramidy nejsou těmi jedinými
Konspirační teorie je primárně zaměřena na egyptské pyramidy, které jsou unikátní svou stavbou. Co když se ale něco podobného týkalo také ostatních pyramid na světě? V případě těchto objektů lze hovořit i o mnohých jiných, jakými jsou například pyramidy andské, čínské, mezoamerické, núbijské a další.
Konspirační teorie od A až do Z
Nyní se detailněji zaměřme na to, co vlastně prozrazuje výše uvedená konspirační teorie, které se mimochodem dostalo i filmového zpracování v podobě naučného dokumentu. Další detaily Vám přinášíme prostřednictvím otázek a odpovědí.
Často se odkazuje na výzkumy německých a ruských vědců. Ty se pokusily na pyramidy aplikovat elektromagnetické záření, na které stavby reagují. Tyto pokusy pochopitelně probíhaly na zmenšených modelech pyramid.
Ve své podstatě jde o jeden obrovský rezonátor. Vyprodukovaná energie se pak hromadí v jednotlivých komnatách uvnitř.
Jeho cílem údajně nebyl vznik nové konspiračních teorie, jichž je v případě pyramid více než dost. Výsledkem měla být snaha koncentrace a násobení sluneční energie získané ze solárních článků.
Nikoliv. Konspirační teorie poukazuje na vyspělé civilizace využívající více smyslů. A toho by člověk tehdejší doby nebyl v žádném případě schopný.
Ano, v rámci této konspirační teorie je zmiňováno například to, že takto vyspělé stavby sloužící tako elektrárny musely vzniknout ještě podstatně dříve, než s jakými časovými údaji jsme dle historiků obeznámeni.
Pyramidy – konspirace pokračují
Zjištění Carmen Boulterové však ještě pokračuje. Kromě technologické vyspělosti pyramid jsou její názory zaměřeny také na postavení mužů a žen v tehdejším Egyptě. Vzhledem k tomu, že muži chodili v dlouhých hábitech a mnohdy měli paruky na hlavně, možná to byly ženy, které vládly tamní době. A podobných otázek samozřejmě vyvstává více a více. Je pravdou, že tato konspirační teorie přispěla do skupiny dalších, které vzbuzují nejrůznější domněnky. Zdrojem informací se staly webové stránky Časopis-šifra a Dotyk.
Publikováno: 02. 04. 2021
Kategorie: technologie