FEMA a děsivá konspirace týkající se konce světa

Po světě kolují nejrůznější konspirační teorie, nad kterými se člověk pozastaví a začne o nich trochu více přemýšlet. Třeba takové negativní účinky mikrovlnné trouby na lidské zdraví. V dnešním článku se ovšem zaměříme na konspiraci trochu většího kalibru. Ta se netýká domácího spotřebiče, ale americké agentury označované jako FEMA.

  • Federal Emergency Management Agency.
  • V překladu Federální agentura pro zvládání krize.
  • Agentura Spojených států amerických.

Hlavní účel americké agentury

Samotný překlad anglického názvu agentury je do značné míry jasně vypovídají a mnohé prozrazuje. FEMA byla vytvořena proto, aby pomohla ve Spojených státech amerických zvládat nejrůznější nehody a živelné pohromy většího rázu. Pracovníci agentury mají být povoláni tehdy, když na odstranění škod nebo řešení nestačí místní autority v konkrétním teritoriu.

Federální agentura pro zvládání krize je pak vyzbrojena odborníky a experty, kteří si s danou situací poradí. FEMA poskytuje nejenom lidské zdroje, ale také finanční prostředky, půjčky, pomáhá s odklízením škod a přidruženými věcmi.

Ze statistik vyplývá, že FEMA měla v roce 2008 cca 6 651 zaměstnanců a roční rozpočet této organizace se pohyboval kolem 5,8 miliardy dolarů.

Ivan P., Kladno, ekonom.

FEMA a její historie

Ještě, než se přesuneme k jedné z největších konspiračních teorií spojených s touto agenturou, měla by padnout kompletní zmínka o jejím založení. Na samotnou historii agentury se zaměříme v tabulce prezentované níže. Především na ty nejzákladnější a zároveň nejhlavnější údaje.

PředmětHodnota
Založení1978
ZakladatelPrezident Jimmy Carter
Založení dle nařízeníČ. 12127
Účinnost agenturyOd 1. dubna 1979
Přečtěte si základní informace o této americké agentuře.

Aby byla agentura Federal Emergency Management Agency povolána do služby, musí proběhnout jeden důležitý proces. Guvernér konkrétního státu, kde ke katastrofě došlo vyhlásí stav pohotovosti. Teprve potom požádá prezidenta o pomoc. Ten pověří agenturu k součinnosti.

Tornádo je další přírodní katastrofou, kdy může být FEMA nápomocna.

FEMA a známá konspirační teorie

Nyní už ale pojďme zacílit na konspirační teorii spojenou s americkou agenturou. Tato organizace spadající pod Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA je údajně financována mocnými a jejím cílem je konec světa. Alespoň taková je teorie, která nabývala největšího zděšení především v roce 2012. Naznačovaly to indicie mnohých konspirátorů.

Agentura a její děsivá vizitka

Nejděsivější teorie o konci světa spojená s FEMA byla provázána s datem 21. prosince 2012. Tehdy měla organizace údajně budovat spoustu táborů po celých Spojených státech amerických. Ty byly plné plastových rakví. Bylo to tak, že se mocní připravovali na vyhubení lidstva? O tom se můžete více dočíst prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak je to s tajemnými tábory?

FEMA má údajně po celém území USA více jak osm set táborů, které jsou stále prázdné. Mají sloužit pro nepohodlné občany nebo pro koho? Takové otázky si kladou konspirátoři.

Jak je to s plastovými rakvemi?

Otázky vyvolaly také tisíce plastových nádob připomínajících rakve. Ty ale mají být dle oficiálních zdrojů použity v případě přírodní katastrofy či jakéhokoliv jiného nebezpečí.

A co obrovské vlaky bez oken?

Konspirační teorie se zabývá i otázkou, k čemu slouží velké vlaky bez oken, které agentura využívala? Budou sloužit k tajnému převozu lidí do připravených táborů nebo k čemu vlastně jsou?

Proč vznikají tyto konspirační teorie?

Je to především z toho důvodu, že se mnohým občanům a tazatelům nedostává relevantních odpovědí na jejich otázky související s touto americkou agenturou.

Kdy v historii byl úřad FEMA povznesen na vyšší úroveň?

Bylo to v roce 1993 a o toto povýšení se postaral prezident Bill Clinton. Agentura byla povýšena na úroveň jeho kabinetu.

FEMA a její reálné skutky

Výše uvedené otázky jistě vyvolávají nejrůznější pochybnosti a stávají se součástí odlišných konspirací. Je to ale skutečně pravda? Pojďme se nakonec zaměřit spíše na to, kde byla agentura doopravdy nápomocna. Typickým příkladem je únik odpadu do kanálu v Niagarských vodopádech v 70. letech 20. století. Jmenovat lze také pomoc při hurikánech Andrew, Kartina nebo při těch na Floridě v roce 2004. Zapomínat bychom neměli ani na útoky z 11. září v roce 2001 a řadu tornád, ničivých požárů a podobně. Opravdu je cílem FEMA škodit a nikoliv pomáhat? Zdrojem informací se staly webové stránky Atlaskonspirací a Wikipedia.

Publikováno: 22. 11. 2021

Kategorie: Politika