Čipování jako součást očkování? Důležitá fakta o koronaviru
Koronavirus je virovým onemocněním, které se během několika měsíců rozšířilo po celém světě. S ním přišly restrikce, povinnosti a v neposlední řadě také očkování. Proces opředený řadou nejrůznějších otázek. Nikoliv odpovědí. Možná právě proto se vyrojily nejrůznější konspirační teorie na toto téma. Není to jen možná změna DNA, ale i čipování jako součást očkování.
- Čip prý nabývá miniaturních podob.
- Do těla má být aplikován jehlou.
- Člověk o něm údajně vůbec neví.
Důvěra v konspirační teorii
V první řadě je třeba zmínit, že konspirace tohoto typu má poměrně širokou základnu. Ta byla pochopitelně nejsilnější na samotném počátku, kdy se s očkováním lidí teprve začínalo. Tehdy bylo čipování tématem číslo jedna, a i dnes zůstává aktuální. Například u Američanů šlo o poměrně žhavé téma. Jejich názorové postavení z počátku pandemie můžete vyčíst z tabulky prezentované níže.
Předmět | Hodnota |
Pravdivost tvrzení | 51 % |
Nejsou si jistí | 16 % |
Nejistota lidí | 14 % |
Nepravdivost | 19 % |
Názory lidí se na toto téma pochopitelně postupem času mění. A to dle určitého vývoje pandemie koronaviru. Pravdou ovšem zůstává, že čipování je pro některé jedince stále hlavním tématem.
Čipování lidí zní jako sci-fi, ale už několik let jde o běžnou záležitost. Jeho současná podoba je ovšem trochu v rozporu s konspirační teorií týkající se koronaviru.
David P., Olomouc, technik.
Čipování v reálním životě
Nad celou věcí je zapotřebí zamyslet se z různých úhlů pohledů. Může existovat opravdu tak malý čip, který by se do těla vpravil miniaturní jehlou na očkování? Není totiž žádnou výjimkou, že k takovému čipování dochází. Čipy pod kůži mají kolem dvou milimetrů, ale jsou obvykle vpravovány pod kůži nebo hlouběji do těla za pomoci chirurgického zákroku. I když existují i speciální velké injekční stříkačky, které něco takového zvládnou.
Především na sociálních sítích se objevila spousta informací o tom, že si lidé po očkování v těle nahmataly čip nebo ho dokonce vytáhli z těla. Ovšem, jednalo se o smyšlené čipy v podobě Zenerovy diody a podobných, jejichž aplikování s reálným vpichem nemá nic společného.
Ovládání lidí díky čipování
V případě této konspirační teorie se tedy nabízí další otázky související s tématem. Například to, proč by někdo něco takového dělal? Vlády a mocnosti, respektive ti, co řídí svět chtějí mít nadvládu nad lidmi? A co by takový čip vlastně měl umět? Má jít o sledování nebo dokonce ovládání obyvatelstva?
Čipování – Nejčastější otázky a odpovědi
Když se na čipování lidí podíváte bez ovlivnění jakoukoliv konspirací, pak lze s naprostou jistotou konstatovat, ano, je to reálné. Vždyť speciální čipy se do těla pacientů běžně aplikují. Jde například o kardiostimulátory, které slouží pro stimulaci srdečního svalu. Jen málokdo si asi představí, že takový výdobytek v těle bude sloužit pro sledování či ovládání lidí. Na řadu otázek můžete nalézt odpovědi v níže uvedených řádcích.
Ano, sociální sítě zaplavují schémata čipů. Obvykle jde ale o nákresy vytržené z kontextu a tvořící zcela jiné zařízení.
Jsou to čipy typu RFID a NFC. První jmenovaný funguje na krátkou vzdálenost a NFC na hodně krátkou vzdálenost.
Například RFID čipy dosahují velikosti 1,25 x 1,25 x 0,6 mm.
Jedná se primárně o pasivní zařízení. Ta v podstatě slouží jako určité identifikátory. Už z tohoto principu je jasné, že nic nevysílají.
Ty můžete znát například při placení platební kartou nebo mobilním telefonem.
Čipování zůstává jen konspirací
Po přečtení výše uvedených řádků nám dáte jistě za pravdu, že konspirační teorie zaměřená na čipování má spoustu velkých mezer. Ty největší obvykle kolidují na tom, že dopravit do těla čip tak malou jehlou při aplikování vakcíny je hodně problematické. Co když se ale mýlíme a věda je opravdu dál, než si mnozí z nás vůbec dokáží představit? Sloužily by pak takové čipy ke sledování lidí v dopravních prostředcích, při každodenním pohybu nebo by měly jiný význam? Na to už musí hledat odpovědi každý sám. Zdrojem informací se staly webové stránky Echo24 a Realita5G.
Publikováno: 30. 11. 2021
Kategorie: Technologie